Pre Loader

CREDIT CLUB PICM on-line 0320

/CREDIT CLUB PICM on-line 0320

12 marzec (czwartek) 2020

 

TEMAT: Ustawa o zatorach płatniczych 2020 – jakie zmiany wprowadza i kogo dotyczy?

EKSPERT: Marcin Szwanenfeld, Grzybkowski Guzek i Partnerzy – Adwokacka Spółka Partnerska

Ustawa o zatorach płatniczych 2020 – jakie zmiany wprowadza i kogo dotyczy?

Od 1 stycznia 2020 r. przedsiębiorcy muszą dostosować terminy zapłaty do znowelizowanych przepisów regulujących terminy zapłaty w transakcjach handlowych. To za sprawą ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych, która zmienia aż 12 ustaw, by zwalczać zatory płatnicze i zapobiegać ustalaniu w umowach nadmiernie wydłużonych terminów zapłaty. To bardzo ważny akt prawny zarówno dla dłużników, jak i wierzycieli. Opóźnienia w płatnościach są przecież jedną z głównych przyczyn problemów z płynnością finansową. Na webinarium wyjaśniamy jakie zmiany wprowadza ustawa o zatorach płatniczych oraz czy są to zmiany korzystne.

EKSPERT

Marcin Szwanenfeld

Marcin Szwanenfeld

Radca Prawny, Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski, Guzek i Partnerzy

Absolwent Wydziału Prawa UAM w Poznaniu, odbył aplikację sądową (zakończoną wynikiem bardzo dobrym) i aplikację radcowską.

Zajmuje się szeroko pojętą tematyką prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem dochodzenia należności. Jest autorem specjalistycznych opracowań publikowanych m.in. w Przeglądzie Sądowym i Monitorze Prawniczym.

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski, Guzek i Partnerzy to jedna z największych i najdłużej działających kancelarii adwokackich w Poznaniu. Skupia się na zagadnieniach prawa cywilnego. Działa od niemal 30 lat, zapewniając Klientom kompleksową pomoc prawną. W zespole znajdują się prawnicy, adwokaci, radcowie prawni. Zapewnia kompleksową obsługę prawną oraz wsparcie w najtrudniejszych sprawach prawnych. → więcej

RiskMan to profesjonalny broker ubezpieczeniowy, wiodący w Polsce specjalista w ubezpieczeniu należności handlowych. Zatrudniając kilkudziesięciu pracowników (w tym licencjonowanych brokerów) obsługuje kilkaset polis ubezpieczenia należności. RiskMan należy do International Credit Brokers Alliance (ICBA). → więcej

TECHNOLOGIA

W celu zapewnienia sobie wysokiego komfortu oglądania prosimy pamiętać o:

  • Dobrej jakości połączenie z internetem – jest ono niezbędne, aby oglądać przekaz na żywo. Jeśli jest taka możliwość proponujemy połączyć się za pomocą kabla, a nie sieci WiFi. Dobrym pomysłem jest też wyłączenie na czas webinarium zbędnych programów, które mogą obciążać komputer i sieć.
  • Aktualnej przeglądarce i systemie operacyjnym – istotne jest, aby komputer był aktualizowany na bieżąco, włączając w to również przeglądarkę internetową i składniki takie, jak Flash Player.
  • Otwartym porcie komunikacyjnym – niektóre sieci firmowe są zablokowane na okoliczność oglądania przekazu na żywo. Choć staramy się dostarczać sygnał w najlepszej możliwej jakości, to nie mamy wpływu na administratorów Państwa sieci.

W razie wątpliwości prosimy zwrócić się do administratora sieci i sprzętu firmowego w celu sprawdzenia czy komputer i połączenie z internetem będzie odpowiedniej jakości.