Pre Loader

Zarząd PICM

//Zarząd PICM

Robert Dyrcz – Fundator & Prezes Zarządu PICM

Robert Dyrcz, PICM

+48 600 093 372

Robert posiada szerokie 15-letnie doświadczenie w sferze zarządzania ryzykiem kredytowym zdobyte w międzynarodowych korporacjach. Jest twórcą Polskiego Instytut Credit Management (PICM), jedynej w Polsce organizacji mającej na celu promocję zasad nowoczesnego zarządzania ryzykiem kredytu kupieckiego wśród przedsiębiorstw działających w Polsce.

W latach 2006 – 2008 pracował jako analityk kredytowy w Philip Morris Polska SCE gdzie zajmował się międzynarodowym portfelem klientów firmy. Następnie, w latach 2008 – 2015 pełnił funkcje managera działu kredytowego w Motorola Solutions, gdzie współpracował z profesjonalistami finansów, sprzedaży, logistyki z Europy, Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

W swojej karierze w latach 2000 – 2004 był skarbnikiem w Valeo Autosystemy sp. z o.o. gdzie zajmował się kompleksową obsługą płynności finansowej firmy, włączając w to kontakty z bankami, prognozowanie i budżetowanie przepływów gotówkowych, windykacją oraz regulowaniem zobowiązań.

W tej samej firmie piastował również funkcję specjalisty ds. zakupów (lata 2004 – 2006), będąc zaangażowany w jeden z kluczowych obszarów dostaw dla fabryki w Skawinie. Uczestniczył w procesie negocjacji z dostawcami, wyszukiwaniem nowych oraz transferem i odbiorem jakościowym produkcji.

W ramach działalności PICM, jest pomysłodawcą i realizatorem m.in. następujących projektów:

Robert opracował i dostarcza, z bardzo dobrymi ocenami, oryginalny holistyczny program szkoleniowy Credit Management, który został zrealizowany dla firm: Clariant, OLYMPUS, Abbvie, Rockwell Automation, Lundbeck, Synthos, Amer Sports, Ecolab, Heineken, Arcelor Mittal, Kimberly Clark, Zoetis, Electrolux, Bayer, Lumileds i wielu innych.

Robert jest magistrem ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Marketingu. Jego praca magisterka opisywała nowoczesne zarządzanie płynnością finansową przedsiębiorstw. Ukończył również dwukrotnie studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w temacie wyceny nieruchomości oraz matematyki finansowej.

Wojciech Woźniak – Dyrektor ds. Rozwoju i Członkostwa PICMa

Wojciech Woźniak, PICM

+48 506 029 200

Wojciech może poszczycić się ponad 16-letnim doświadczeniem w obszarach Finansów, Skarbu, Zarządzania oraz Logistyki, zdobytym przede wszystkim w międzynarodowych korporacjach w Polsce, Senegalu, Szwajcarii i Francji.

W latach 2007 – 2014 pracował jako Analityk ds. Zarządzania Kontrolą Kredytową, Ryzykiem Kredytowym oraz Należnościami w Philip Morris International. W jego portfolio znajdowały się spółki wewnętrzne zajmujące się konkretnymi krajami (m. in. Niemcy, Polska, Portugalia czy Szwajcaria), osobny oddział dedykowany strefom wolnocłowym na całym świecie (PMI Duty Free), jak i klienci zewnętrzni podlegający monitoringowi zdolności kredytowej, należności, ocenie ryzyka i windykacji.

Następnie, w latach 2015-2020 pełnił kolejno funkcje:

  • Menedżera Działu Skarbu w Eaton, Inc., odpowiadając za koordynację procesów między kontynentalnymi Centrami Skarbu w Azji i Europie oraz Centralą Firmy w Cleveland, OH w Stanach Zjednoczonych,
  • Kontrolera Biznesowego oraz Finansowego w CryoSave AG, firmie z branży biotechnologicznej, gdzie przede wszystkim zajmował się zarządzaniem i kontrolą procesów planowania, budżetowania, konsolidacji, oraz raportowania, podlegając bezpośrednio Zarządowi Firmy,
  • Koordynatora Działu Planowania Biznesowego, a następnie Koordynatora Działu Logistyki w Philip Morris International. Od roku 2021 pracuje jako niezależny konsultant.

Wojciech posiada dyplom magistra zarządzania oraz magistra rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na Wydziale Zarządzania. Jego praca magisterska opisywała problematykę wykroczeń i przestępstw skarbowych na tle podatkowym.