Pre Loader

CREDIT CLUB PICM on-line 1119

///CREDIT CLUB PICM on-line 1119

22 listopad (piątek) 2019

 

TEMAT: Jak globalne spowolnienie zagraża polskiej gospodarce?

EKSPERT: Grzegorz Sielewicz, Główny Ekonomista Coface w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej

22 listopad (piątek) 2019

 

TEMAT: Managing Credit in Europe

EKSPERT: Glen Bullivant, FCICM

22 listopad (piątek) 2019

 

TEMAT: Faktoring – recepta na płynność finansową

EKSPERT: Konrad Klimek (KUKE Finance S.A.), Dariusz Steć (Polski Związek Faktorów)

Managing Credit in Europe

In the light of upcoming FECMA Credit Congress, happening in the middle of may next year in Cracow, PICM invited Mr. Glen Bullivant to share his extensive experience on international trade credit management. Robert Dyrcz will talk with Glen on the role of credit manager in the past, now and in the coming future.

Our guest will touch base on the current economical developments, but above all, will provide you some tips on how to tackle inn the best possible way the super-important role of every credit manager in respective organizations.

EKSPERT

Glen Bullivant - FECMA

Glen Bullivant, FCICM

Glen Bullivant FCICM is a Vice President& Treasurer of the Chartered Institute of Credit Management and currently works as a credit management consultant. Involved with credit for over 40 years, he has worked in manufacturing, engineering and service industries, including export.

Glen has been a member of the CICM for more than 30 years and, in addition to being a past Chairman of the Institute, also chairs its Technical Advisory Committee, serves on its Education Committee and is Editor of the Federation of the European Credit Management Associations (FECMA) newsletter.

Jak globalne spowolnienie zagraża polskiej gospodarce?

Publikacja Coface Country & Sector Risks to przewodnik dla firm na całym świecie, zawierający przydatne informacje na temat złożonego i zmieniającego się otoczenia gospodarczego. Analiza powstaje na podstawie danych makroekonomicznych, finansowych i politycznych, uwzględnia także doświadczenia Coface na temat zachowań płatniczych firm.
Co pokazują bieżące dane makroekonomiczne i jaki może mieć to wpływ na niewypłacalności i kondycje finansowa firm w Polsce? Jak poprawnie odczytać informacje, które w znacznej skali docierają do nas nie tylko z Polski ale z całego świata? W jaki sposób może to mieć wpływ na konkretne przedsiębiorstwo i naszych klientów? Gdzie widoczne są sygnały ostrzegawcze, a gdzie normalne trendy branżowe czy gospodarcze?

EKSPERT

grzegorz sielewicz

Grzegorz Sielewicz, Główny Ekonomista Coface w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Grzegorz Sielewicz od 6 lat jest Głównym Ekonomistą Coface w regionie Europy Centralnej i pełni jednocześnie obowiązki Głównego Ekonomisty Coface w Polsce.

Przed rozpoczęciem pracy w Coface, przez 9 lat pracował w Ministerstwie Finansów, gdzie zajmował się analizami badawczymi dotyczącymi sytuacji gospodarczej, a także sytuacji na rynkach kapitałowych. Wcześniej zdobywał doświadczenie w Deutsche Bank i Grupie UniCredit. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, jest także absolwentem Uniwersytetu Purdue w stanie Indiana, USA.

Faktoring – recepta na płynność finansową

Finansowanie działalności firm poprzez faktoring zyskuje na popularności i znaczeniu. Potwierdzają to zarówno wyniki rynku, jak i badania postrzegania tej usługi wśród przedsiębiorców.

Polski Związek Faktorów od dwóch lat realizuje diagnozę nastawienia do oferty swoich członków. Jej celem jest nie tylko określenie, jak faktoring jest oceniany, ale także wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

EKSPERT

K_Klimek

Konrad Klimek, Prezes Zarządu KUKE Finance, Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF

Doświadczony menedżer specjalizujący się w zagadnieniach sprzedażowych, posiadający szeroką wiedzę praktyczną z zakresu finansów, a w szczególności finansowania i ubezpieczenia należności.

Od początku kariery zawodowej związany z rynkiem faktoringowym. W Polfactor S.A. (obecnie mFaktoring S.A.) był odpowiedzialny za rozwój sprzedaży, a od 2008 roku pełnił obowiązki Dyrektora Działu Sprzedaży i Marketingu. Następnie pracował w Coface Poland Factoring Sp. z o.o. jako Zastępca Dyrektora Handlowego ds. Faktoringu. Od 2014 roku Prezes Zarządu KUKE Finance S.A. – spółki faktoringowej, którą zakładał i wprowadzał na polski rynek.

Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie (obecnie Uczelnia Łazarskiego). Ukończył studia podyplomowe na kierunku menedżersko-finansowym w Szkole Głównej Handlowej. Posiadacz Diploma of Proficiency in Selling Export Factoring uzyskanego w Factors Chain International.

Żonaty, ma dwójkę dzieci. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, najchętniej na rowerze albo na boisku do koszykówki. Miłośnik zabytkowych samochodów.

EKSPERT

D_Stec_newsletter

Dariusz Steć, Dyrektor Wykonawczy Polskiego Związku Faktorów (PZF), były Wiceprezes Zarządu mFaktoring S.A.

Doświadczony menedżer, w branży faktoringowej od 1996 roku. Od 1998 związany z BRE Faktoring (poprzednio Polfactor SA), gdzie od 1999 odpowiadał za obszar ryzyka.

Wcześniejsze doświadczenie z zakresu zarządzania ryzykiem w bankowości korporacyjnej zdobywał pracując dla Banku Przemysłowo Handlowego, Raiffeisen Banku oraz Polskiego Banku Rozwoju. Swoją wiedzę merytoryczną i empiryczną wykorzystywał‚ także w wielu projektach prywatyzacyjnych i restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw państwowych w pierwszych latach transformacji gospodarczej w Polsce.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył wiele programów szkoleniowych dla kadry zarządzającej, w tym program Management, organizowany przez Harvard Business Review Polska.

W strukturach Polskiego Związku Faktorów aktywnie uczestniczy od 2006.

Czynnie wspiera propagowanie usługi faktoringu wśród polskich przedsiębiorców. Prelegent podczas wielu konferencji nt. faktoringu.

Pasjonat i znawca tenisa, której to dyscyplinie poświęca się także jako zawodnik.

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Chartered Institute of Credit Management (CICM), utworzony 80 lat temu, jest największym uznanym profesjonalnym organem na świecie dla zarządzających należnościami handlowymi. Reprezentując wszystkie obszary procesu kontroli kredytu kupieckiego oraz windykacji, jest zaufanym liderem i ekspertem w swojej dziedzinie, zapewniając swoim członkom wsparcie, zasoby, porady i rozwój kariery. → więcej

FECMA, założona w 1986 roku z inicjatywy nieżyjącego już Sir Rogera Corka, niegdyś lorda burmistrza Londynu i prezesa brytyjskiego Institute of Credit Management, jest organizacją non-profit promującą najlepsze praktyki w zarządzaniu należnościami handlowymi w Europie i poza nią. Członkami FECMA są krajowe stowarzyszenia oraz instytuty credit management, które podzielają wizję promowania najlepszych praktyk poprzez dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem ponad granicami krajowymi. → więcej

Od ponad 70 lat Grupa Coface, światowy lider na rynku ubezpieczeń należności, zapewnia przedsiębiorstwom ochronę przed ryzykiem braku płatności, wspomagając ich stabilny rozwój. 4100 specjalistów codziennie pomaga klientom Coface w 200 krajach przewidywać i oceniać ryzyko  oraz podejmować właściwe decyzje na każdym etapie współpracy handlowej. → więcej

Polski Związek Faktorów (PZF) jest organizacją samorządu branżowego reprezentującą podmioty świadczące usługi faktoringowe w Polsce. Do najważniejszych zadań PZF należy krzewienie wśród przedsiębiorców świadomości korzyści wynikających z faktoringu. Związek prowadzi też szeroki dialog na rzecz rozwoju tego sektora w Polsce. → więcej

TECHNOLOGIA

W celu zapewnienia sobie wysokiego komfortu oglądania prosimy pamiętać o:

  • Dobrej jakości połączenie z internetem – jest ono niezbędne, aby oglądać przekaz na żywo. Jeśli jest taka możliwość proponujemy połączyć się za pomocą kabla, a nie sieci WiFi. Dobrym pomysłem jest też wyłączenie na czas webinarium zbędnych programów, które mogą obciążać komputer i sieć.
  • Aktualnej przeglądarce i systemie operacyjnym – istotne jest, aby komputer był aktualizowany na bieżąco, włączając w to również przeglądarkę internetową i składniki takie, jak Flash Player.
  • Otwartym porcie komunikacyjnym – niektóre sieci firmowe są zablokowane na okoliczność oglądania przekazu na żywo. Choć staramy się dostarczać sygnał w najlepszej możliwej jakości, to nie mamy wpływu na administratorów Państwa sieci.

W razie wątpliwości prosimy zwrócić się do administratora sieci i sprzętu firmowego w celu sprawdzenia czy komputer i połączenie z internetem będzie odpowiedniej jakości.