Pre Loader

Credit Forum 2023

/Credit Forum 2023

o konferencji

Złożoność procesu udzielania kredytu kupieckiego powoduje, iż w kręgu zainteresowania każdego credit managera jest nie tylko sam kredyt B2B ale każdy aspekt istoty kredytu w funkcjonowaniu gospodarki.

Dlatego w Polskim Instytucie Credit Management (PICM), organizatora cieszących się uznaniem konferencji Credit Risk, postanowiliśmy zaproponować Państwu konferencję Credit Forum, czyli miejsce dyskusji na temat bieżących wyzwań w obszarze kredytu B2B, B2C, zarządzania wierzytelnościami a także gwarancji ubezpieczeniowych.

do kogo adresowane jest wydarzenie?

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką kredytu B2B, B2C, zarządzaniem wierzytelnościami a także gwarancjami ubezpieczeniowymi.

W szczególności zapraszamy właścicieli firm, dyrektorów finansowych, księgowych, ekspertów oraz kadrę zarządzającą z obszaru zarządzania ryzykiem kredytowym w działach finansowych, oceny ryzyka kredytowego, kontroli kredytowej, zarządzania ryzykiem, kontrolingu finansowego, monitoringu należności, windykacji oraz zarządzania gotówką (treasury).

AGENDA

8:30 – 9:00       rejestracja uczestników
9:00 – 9:10       otwarcie konferencji, Robert Dyrcz (PICM)
9:10 – 9:50       Bezpieczeństwo finansowe – jak zabezpieczyć się nie tylko na trudne czasy, Adam Kosiński (ERGO Hestia)
9:50 – 10:30    Navigating the Challenges of CEE: Adapting to New EU Fund Rules and Beyond (j. angielski), Jakob Suwalski (Scope Ratings GmbH)

 

10:30 – 11:30     PRZERWA KAWOWA, NETWORKING

 

11:30 – 12:10    Jak przewidzieć, że Twój kontrahent nigdy nie zapłaci faktury?, Borys Sadowski (GEKKO Collections)
12:10 – 12:50    PANEL DYSKUSYJNY: Sposób na niepewność, czyli jak patrzeć w przyszłość, moderator: Piotr Rybicki, paneliści: Monika Kiełtyka (RiskMan), Małgorzata Banaszczyk (Lipton), Piotr Kaźmierczak (EULEO), Dawid Deręgowski (Pekao Faktoring)

 

12:50 – 13:50     PRZERWA LUNCHOWA, NETWORKING

 

13:50 – 14:30   Należności pod nadzorem credit managera, Karolina Michałowska (RiskMan Services)
14:30 – 15:10   Czy dane ekonomiczne faktycznie zaskakują?, Mikołaj Raczyński (Portu – WOOD & Co.)

 

15:10 – 16:10        PRZERWA KAWOWA, NETWORKING

 

16:10 – 16:50   Optymalizacja procesu zarządzania należnościami handlowymi, Szymon Kamiński & Dagmara Kozłowska (Deloitte)
16:50 – 17:00   zakończenie konferencji, Robert Dyrcz (PICM)

prelegenci

Adam Kosiński

STU Ergo Hestia S.A., Dyrektor Biura Ubezpieczeń Finansowych

Dagmara Kozłowska

Deloitte, Senior Consultant, Risk Advisory, Corporate Risk

Borys Sadowski

GEKKO Collections, Dyrektor Generalny, Nauka i praktyka etycznej windykacji polubownej

Karolina Michałowska

RiskMan Services, Menedżer ds. Zarządzania Należnościami, Broker Ubezpieczeniowy

Małgorzata Banaszczyk

Lipton, Credit Manager, Członek Rady Programowej PICM

Piotr Kaźmierczak

EULEO, Członek Zarządu

Mikołaj Raczyński

portu (WOOD & Company), Chief Investment Officer, Specjalista ds. Rynków Finansowych

Szymon Kamiński

Deloitte Advisory, CQF, PRM, Senior Manager, Risk Advisory

Jakob Suwalski

Scope Ratings GmbH, Director, Sovereign and Public Sector

Monika Kiełtyka

RiskMan, Grupa Brokerska, Chief Risk Officer

Piotr Rybicki

nadzorkorporacyjny.pl, Zawodowy Członek Rad Nadzorczych, Biegły Rewident

Robert Dyrcz

Polski Instytut Credit Management (PICM), Założyciel & Prezes Zarządu

Dawid Deręgowski

Pekao Faktoring, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem Przedsiębiorstw

miejsce konferencji

PARKING: Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych. Uprzejmie prosimy o kontakt z hotelem w celu rezerwacji.

WYŻYWIENIE: Wszyscy uczestnicy mają zapewnione przerwy kawowe oraz lunchową w formie bufetu.

Partner Złoty

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw. Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. → więcej

Partner Srebrny

 

Billtrust jest wiodącym dostawcą oprogramowania w chmurze i zintegrowanych rozwiązań przetwarzania płatności, które upraszczają i automatyzują handel B2B. Obsługa należności nie działa, jak należy, kiedy polega na konwencjonalnych, przestarzałych, nieefektywnych procedurach wykonywanych ręcznie i w większości na papierze.

Billtrust przewodzi w dziedzinie cyfryzacji procedur obsługi należności, dostarczając niezbędnych rozwiązań do zadań obejmujących decyzje kredytowe i monitoring kredytowyzamówienia onlinedoręczenie fakturpłatności i przelewyfakturowaniekojarzenie płatności z fakturami i windykację.

Zdigitalizuj procesy w firmie, aby szybciej otrzymać pieniądze! Ułatw klientom przeglądanie i opłacanie faktur drogą elektroniczną. Usuń przeszkody pracy ręcznej i zobacz, jak wzrasta tempo przepływu gotówki. Wdrażaj automatyzację, aby płynnie przeprowadzić klientów przez cały cykl od zamówienia do gotówki. → więcej

Partner Strategiczny

RiskMan to licencjonowany broker i firma doradcza działająca na rynku od 2012 roku, wyspecjalizowana w zarządzaniu ryzykiem kredytowym a w tym, m.in. w ubezpieczeniu należności, w gwarancjach ubezpieczeniowych i faktoringu. → więcej

INFORMACJE ORGANIZACYJNE & PARTNERZY & SPONSORZY

Robert Dyrcz, PICM

rdyrcz@picm.pl

tel. 600 093 372