Pre Loader

FECMA Digital Forum

/FECMA Digital Forum

FECMA, czyli Europejska Federacja Organizacji Credit Management (Federation of European Credit Management Associations – FECMA) jest zrzeszeniem stowarzyszeń i instytutów promujących nowoczesne zarządzanie należnościami handlowymi. Celem FECMA jest promocja najlepszych praktyk poprzez stworzenie wspólnej platformy dzielenia wiedzy oraz doświadczeń. Dzisiaj to sieć około 50-cio tysięcznej społeczności Credit Manager’ów m.in. z Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Rosji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.

FECMA Digital Forum to seria webinariów poświęconych bieżącej tematyce istotnej dla zarządzania kredytem kupieckim z międzynarodowego punktu widzenia. Wszystkie webinaria prowadzone są w języku angielskim! Poniżej znajdą Państwo relacje z dotychczasowych wydarzeń oraz zaproszenia na kolejne.

FECMA Digital Forum - 22 kwietnia 2021

Od brexitu minęły już trzy miesiące, ale firmy wciąż borykają się z trudnościami. Wiele firm eksportujących swoje produkty do krajów Unii Europejskiej wciąż boryka się z dodatkowymi kosztami i niejasnymi przepisami prawnymi. To największy rynek eksportowy Wielkiej Brytanii, a od obowiązywania nowych procedur granicznych minęły już trzy miesiące. Polsko-brytyjski handel się zmienia. Do niedawna Wielka Brytania była drugim, a następnie trzecim, za Niemcami i Czechami, najważniejszym dla Polski kierunkiem eksportu. Z uwagi na skutki brexitu osuwa się jednak na kolejne miejsca (teraz jest nr 5), a dwustronna wymiana handlowa pomiędzy Polską a Wyspami co do zasady spada. Wielka Brytania produkuje za mało. Produkcja przemysłowa stanowi tylko 8,6 proc. wartości brytyjskiego PKB, podczas gdy w Polsce wskaźnik ten wynosi 17, a w Niemczech 20 proc. Wielka Brytania jest więc skazana na import towarów, w tym żywności, której połowa pochodzi z importu.

FECMA Digital Forum | 22 kwietnia 2021 | 15:00 – 16:30

Brexit: Nowe zasady dla biznesu w Wielkiej Brytanii – EKSPERT: Nick Neal, International Trade Adviser, UK Government Department for International Trade

Brexit: terapia szokowa dla brytyjskiej gospodarki? – EKSPERT: Simon Rockett, Head of Risk Services, Atradius UK

Kluczowe znaczenie Incoterms® w umowach w handlu zagranicznym – EKSPERT: Ed Speijer, Speyer Trade Solutions

Arbitraż międzynarodowy a brexit – EKSPERT: Johanne Cox, Partner, Shoosmiths LLP

FECMA Digital Forum - 20 stycznia 2021

Poniżej znajdą Państwo relacje wideo z webinarium