Pre Loader

CREDIT CLUB PICM on-line 0519

///CREDIT CLUB PICM on-line 0519

24 maj (piątek) 2019

10.00 – 11.00: Elektronizacja zamówień publicznych a forma oferty, gwarancji – o co chodzi w tym sporze?

Jacek Kukiełka, Tirador

TEMATYKA

Elektronizacja zamówień publicznych a forma oferty, gwarancji – o co chodzi w tym sporze?

W dobie elektronizacji zamówień publicznych pojawiły się prawne wątpliwości co do wymaganej formy, w jakiej powinny być składane dokumenty np. oferta, gwarancja jako zabezpieczenie wadium. W szczególności dotyczy to kwestii skanu dokumentu z podpisem elektronicznym. Podczas webinarium wyjaśnimy na czym polega problem, skąd wątpliwości, co mówią przepisy.

Przy okazji przypomnimy reguły kodeksowe dotyczące form czynności prawnych (pisemna, dokumentowa, elektroniczna, inna), gdyż wiedza prawna w tym zakresie może być przydatna nie tylko w sprawach związanych z zamówieniami publicznymi.

EKSPERT

Jacek Kukiełka, Tirador

Z wykształcenia jestem prawnikiem (Uniwersytet Warszawski). Od 1993 r. praktykuję na rynku ubezpieczeniowym, przez 11 lat jako pracownik zakładów ubezpieczeń (zarządzający działami ubezpieczeń finansowych), a od 2004 r. jako trener i doradca w ramach własnej działalności szkoleniowo-doradczej pod firmą Tirador-warsztaty pomysłów.

Prowadzę autorskie szkolenia i warsztaty bazujące na praktycznym podejściu bez niepotrzebnego wchodzenia w teorię. Do tej pory przeprowadziłem łącznie kilkaset zajęć m.in. dla ubezpieczycieli, agentów, brokerów, firm zajmujących się likwidacją szkód, przedsiębiorstw, zamawiających publicznych, banków, czy firm konsultingowych.

Specjalizuję się w projektach, szkoleniach i warsztatach z zakresu:

  • ubezpieczeń finansowych – gwarancji ubezpieczeniowych (np. kontraktowych) oraz ubezpieczeń transakcji kredytowych (np. ubezpieczeń należności handlowych),
  • umowy ubezpieczenia, likwidacji szkód,
  • odpowiedzialności cywilnej i jej ubezpieczenia, w tym przy zamówieniach publicznych,
  • zabezpieczeń prawnych, np. weksla własnego in blanco,
  • analizy finansowej (dla niefinansistów, np. handlowców).

Wśród realizowanych projektów były m.in. opracowanie systemu szkoleń dla kandydatów na agentów ubezpieczeniowych (w tym szkoleń e-learningowych), opracowywanie warunków ubezpieczeń, wzorów gwarancji, procedur oceny ryzyka, przygotowanie narzędzi dla sprzedawców (zestawienie argumentów, prezentacje), czy doradztwo w zakresie szkód z umów ubezpieczenia i gwarancji.

Nie jestem związany z żadnym ubezpieczycielem, brokerem czy klientem. Pracuję jako niezależny podmiot. Współpracuję za to z wyspecjalizowanymi kancelariami prawnymi.

Jestem autorem dwóch pozycji książkowych i kilkudziesięciu artykułów specjalistycznych z zakresu ubezpieczeń oraz współautorem monografii „Ubezpieczenia finansowe” i poradników „Bezpieczny obrót gospodarczy”, „Aktywne zarządzanie płynnością finansową przedsiębiorstwa”. Wykładam w szkołach wyższych, m.in. SGH, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (na studiach podyplomowych).

tel.: +48 502 192 088
email: kukielka@tirador.pl
www.tirador.pl

PARTNERZY MERYTORYCZNI

RiskMan to profesjonalny broker ubezpieczeniowy, wiodący w Polsce specjalista w ubezpieczeniu należności handlowych. Zatrudniając kilkudziesięciu pracowników (w tym licencjonowanych brokerów) obsługuje kilkaset polis ubezpieczenia należności. RiskMan należy do International Credit Brokers Alliance (ICBA). → więcej

„El tirador” znaczy „klamka”. Usługi, które oferuje Tirador mają służyć właśnie jako klamki do drzwi nowych pomysłów, rozwiązań i klientów.

Oferta kierowana jest do specjalistów rynku finansowego (zakładów ubezpieczeń, banków, brokerów i agentów) jak również do przedsiębiorstw oraz przedstawicieli jednostek publicznych. → więcej

TECHNOLOGIA

W celu zapewnienia sobie wysokiego komfortu oglądania prosimy pamiętać o:

  • Dobrej jakości połączenie z internetem – jest ono niezbędne, aby oglądać przekaz na żywo. Jeśli jest taka możliwość proponujemy połączyć się za pomocą kabla, a nie sieci WiFi. Dobrym pomysłem jest też wyłączenie na czas webinarium zbędnych programów, które mogą obciążać komputer i sieć.
  • Aktualnej przeglądarce i systemie operacyjnym – istotne jest, aby komputer był aktualizowany na bieżąco, włączając w to również przeglądarkę internetową i składniki takie, jak Flash Player.
  • Otwartym porcie komunikacyjnym – niektóre sieci firmowe są zablokowane na okoliczność oglądania przekazu na żywo. Choć staramy się dostarczać sygnał w najlepszej możliwej jakości, to nie mamy wpływu na administratorów Państwa sieci.

W razie wątpliwości prosimy zwrócić się do administratora sieci i sprzętu firmowego w celu sprawdzenia czy komputer i połączenie z internetem będzie odpowiedniej jakości.