Pre Loader

CREDIT CLUB PICM on-line 0119

///CREDIT CLUB PICM on-line 0119

17 styczeń (czwartek) 2019

10.00 – 11.00: Wyłudzenia w modelu European Distribution Fraud – przykłady, mechanizm, przeciwdziałanie

Mariola Kubat (Dyrektor Działu Odszkodowań, Coface) oraz Krzysztof Chechłacz (Członek Zarządu, RiskMan)

TEMATYKA

Wyłudzenia w modelu European Distribution Fraud (przykłady, mechanizm, przeciwdziałanie)

Zjawisko podszywania się pod duże i wiarygodne sieci handlowe jest tak znane, że jest już opisywane jako European Distribution Fraud. Najczęściej adres dostawy jest wskazany we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Francji. Przykładowe firmy, pod które w ostatnim czasie podszywali się oszuści i próbowali wyłudzić towary od polskich dostawców: John Lewis z Wielkiej Brytanii, Daily Mail and General Trust z Wielkiej Brytanii czy Multicash z Włoch.

Podszywanie się pod znaną firmę to metoda, która niestety najczęściej pozbawia przedsiębiorcę odszkodowania w ubezpieczeniu kredytu kupieckiego. Argumentem ubezpieczyciela jest niedostarczenie towaru do odbiorcy i spór między stronami transakcji lub zrealizowanie przez dostawcę wysyłki do innej firmy niż ta, na którą przyznał limit kredytowy.

Jak działają oszuści? Co powinno budzić niepokój? Gdzie zgłaszać przypadki fraudów? Jak zapobiegać oszustwom? Co na to ubezpieczyciele?

EKSPERT

Mariola Kubat, Dyrektor Działu Odszkodowań, Coface

Od ponad 13 lat związana z Coface. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała też w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, gdzie pełniła funkcję Dyrektora ds. likwidacji szkód.

Obecnie dyrektor Działu Odszkodowań w Coface. Nadzoruje pracę 11-osobowego zespołu pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie postępowań odszkodowawczych i koordynuje sprawną oraz terminową realizację innych zadań przypisanych do Działu Odszkodowań.

Uzyskała tytuł magistra w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na wydziale Handlu Zagranicznego, na kierunku managerskim.

EKSPERT

Krzysztof Chechłacz, Członek Zarządu, RiskMan

Absolwent Wydziału Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 1998 – 2012 pracował w Euler Hermes, m.in. jako Dyrektor Oddziału w Poznaniu, Dyrektor Handlowy w Polsce, a od 2009 r. na stanowisku Prezesa Zarządu.

Odpowiadał za tworzenie i sprzedaż produktów ubezpieczeniowych oraz budowanie marki Euler Hermes na rynku polskim.

Od kilku lat współzarządza wiodącym brokerem ubezpieczeń kredytu kupieckiego, RiskMan.

PARTNER MERYTORYCZNY

RiskMan to profesjonalny broker ubezpieczeniowy, wiodący w Polsce specjalista w ubezpieczeniu należności handlowych. Zatrudniając kilkudziesięciu pracowników (w tym licencjonowanych brokerów) obsługuje kilkaset polis ubezpieczenia należności. RiskMan należy do International Credit Brokers Alliance (ICBA). → więcej

TECHNOLOGIA

W celu zapewnienia sobie wysokiego komfortu oglądania prosimy pamiętać o:

  • Dobrej jakości połączenie z internetem – jest ono niezbędne, aby oglądać przekaz na żywo. Jeśli jest taka możliwość proponujemy połączyć się za pomocą kabla, a nie sieci WiFi. Dobrym pomysłem jest też wyłączenie na czas webinarium zbędnych programów, które mogą obciążać komputer i sieć.
  • Aktualnej przeglądarce i systemie operacyjnym – istotne jest, aby komputer był aktualizowany na bieżąco, włączając w to również przeglądarkę internetową i składniki takie, jak Flash Player.
  • Otwartym porcie komunikacyjnym – niektóre sieci firmowe są zablokowane na okoliczność oglądania przekazu na żywo. Choć staramy się dostarczać sygnał w najlepszej możliwej jakości, to nie mamy wpływu na administratorów Państwa sieci.

W razie wątpliwości prosimy zwrócić się do administratora sieci i sprzętu firmowego w celu sprawdzenia czy komputer i połączenie z internetem będzie odpowiedniej jakości.