Pre Loader

CREDIT CLUB PICM on-line 0221

/CREDIT CLUB PICM on-line 0221

18 luty (czwartek) 2021

10:00 – 11:30: Analiza sprawozdań finansowych w zmiennym otoczeniu

EKSPERT: Piotr Rybicki, nadzorkorporacyjny.pl, członek Rady Programowej PICM

11:30 – 12:30: Windykacja B2B – wyzwania i praktyka w dobie pandemii COVID-19

EKSPERT: Sławomir Chudy, Pełnomocnik Zarządu ds. Klienta Kluczowego, Europejskie Biuro Ochrony Finansów Sp. z o.o., Sp. K.


Analiza sprawozdań finansowych w zmiennym otoczeniu

Pandemia koronawirusa zmieniła diametralnie podejście do analizy finansowej kontrahentów. Prawidłowe czytanie sprawozdań finansowych od zawsze było ważne, jednak teraz staje się kluczowe. Poza tym, każdy analityk kredytowy powinien mieć znacznie szersze spojrzenie i wiedze na temat specyfiki branż w jakich działają klienci, perspektyw rozwoju czy wręcz przetrwania w podobnej formie jak w ubiegłych latach. Skąd czerpać wiarygodne informacje na ten temat? Czy historyczne sprawozdania są jeszcze użyteczne? Jeżeli tak, to w jakim zakresie? A co z klientami, których sprawozdań nie mamy? Czy może odpowiedzią będzie zestaw informacji opisujących kondycję poszczególnych branż? Jak z tego korzystać? A jak w tym kontekście powinna wyglądać windykacja? Co zmieniła i nadal zmienia pandemia w podejściu do dbania o terminowe płatności od klientów?

piotr rybicki

Piotr Rybicki, nadzorkorporacyjny.pl

Biegły rewident, specjalizuje się w finansach korporacyjnych, sprawozdawczości, nadzorze właścicielskim oraz rachunkowości kreatywnej. Posiada doświadczenie jako wiceprezes zarządu ds. finansowych w spółce giełdowej, zasiada w radach nadzorczych.

Wykładowca na kursach dla kandydatów na członków rad nadzorczych, inicjator „Konferencji Rada Nadzorcza” i wyróżnienia “Człowiek Corporate Governance”, a także propagator profesjonalnych rad nadzorczych, Wiceprezes Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, Członek Rady Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Ekspert Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, prowadzi portal NadzórKorporacyjny.pl.

Sławomir Chudy EBOF

Sławomir Chudy, Europejskie Biuro Ochrony Finansów  Sp. z o.o., Sp. K.

Absolwent Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, na kierunku Zarządzanie. Od dziesięciu lat stale związany z rynkiem zarządzania wierzytelnościami.

Jako manager doświadczenie zawodowe budował m.in. w kancelariach prawnych i firmach windykacyjnych, gdzie odpowiadał za pozyskiwanie i zarządzanie portfeli z sektora B2B i B2C oraz planowanie procesów windykacyjnych. Obecnie pracuje jako Pełnomocnik Zarządu w Europejskim Biurze Ochrony Finansów Sp. z o.o. Sp. k.

PARTNERZY MERYTORYCZNI

RiskMan to profesjonalny broker ubezpieczeniowy, wiodący w Polsce specjalista w ubezpieczeniu należności handlowych. Zatrudniając kilkudziesięciu pracowników (w tym licencjonowanych brokerów) obsługuje kilkaset polis ubezpieczenia należności. RiskMan należy do International Credit Brokers Alliance (ICBA). → więcej

TECHNOLOGIA

W celu zapewnienia sobie wysokiego komfortu oglądania prosimy pamiętać o:

  • Dobrej jakości połączenie z internetem – jest ono niezbędne, aby oglądać przekaz na żywo. Jeśli jest taka możliwość proponujemy połączyć się za pomocą kabla, a nie sieci WiFi. Dobrym pomysłem jest też wyłączenie na czas webinarium zbędnych programów, które mogą obciążać komputer i sieć.
  • Aktualnej przeglądarce i systemie operacyjnym – istotne jest, aby komputer był aktualizowany na bieżąco, włączając w to również przeglądarkę internetową i składniki takie, jak Flash Player.
  • Otwartym porcie komunikacyjnym – niektóre sieci firmowe są zablokowane na okoliczność oglądania przekazu na żywo. Choć staramy się dostarczać sygnał w najlepszej możliwej jakości, to nie mamy wpływu na administratorów Państwa sieci.

W razie wątpliwości prosimy zwrócić się do administratora sieci i sprzętu firmowego w celu sprawdzenia czy komputer i połączenie z internetem będzie odpowiedniej jakości.