Pre Loader

CREDIT CLUB PICM – GDAŃSK – MAJ 2019

/CREDIT CLUB PICM – GDAŃSK – MAJ 2019

TEMATYKA

Faktoring jako zabezpieczenie płatności od kontrahentów

Filip Szewczyk, Debtstructures

Faktoring to dla przedsiębiorców wygodny sposób pozyskiwania środków na finansowanie działalności. Jest przy tym doskonałą formą zabezpieczenia przez ryzykiem braku zapłaty ze strony kontrahentów. Oferta jest łatwo dostępna, ponieważ uzyskanie finansowania opiera się w niej wyłącznie na wystawionych fakturach. Dzięki swej przystępności zyskuje na popularności wśród przedsiębiorców i stała się najszybciej rozwijającą się usługą finansową. Oferujący ją faktorzy są dla podmiotów gospodarczych prawdziwymi partnerami finansowymi.

Ocena ryzyka kredytowego okiem ubezpieczyciela

Monika Kiełtyka, RiskMan

Kredyt handlowy jest powszechnie stosowanym krótkoterminowym źródłem finansowania działalności przedsiębiorstw. Jego wykorzystanie w toku działalności determinowane jest wieloma czynnikami. W szczególności, podkreśla się, że kredyt handlowy jest spontanicznym, łatwo dostępnym i elastycznym źródłem finansowania.

AGENDA

9.30 – 10.00: poranna kawa i przywitanie

10.00 – 11.00: Faktoring jako zabezpieczenie płatności od kontrahentów, część 1

11.00 – 11.30: przerwa kawowa

11.30 – 12.30: Faktoring jako zabezpieczenie płatności od kontrahentów, część 2

12.30 – 13.30: przerwa obiadowa

13.30 – 14.30: Ocena ryzyka kredytowego okiem ubezpieczyciela, część 1

14.30 – 15.00: przerwa kawowa

15.00 – 16.00: Ocena ryzyka kredytowego okiem ubezpieczyciela, część 2

16.00 – 17.00 kawa & networking

WYKŁADOWCY

Filip Szewczyk, Debtstructures

Filip Szewczyk, założyciel Debtstructures, posiada ponad 13-letnie doświadczenie w bankowości korporacyjnej zdobyte w dużych międzynarodowych bankach, gdzie piastował szereg stanowisk, od trade finance, poprzez analizę kredytową, bankowość dużych przedsiębiorstw, finansowanie nieruchomości, business development, structured finance aż do restrukturyzacji.
Przez ponad 5 lat był dyrektorem skarbu i finansowania jednej z największych polskich firm, gdzie z sukcesem dokonał optymalizacji finansowania konsorcjalnego, a następnie kilkakrotnego refinansowania, dzięki którym osiągnął znaczną redukcję kosztów obsługi długu. Był odpowiedzialny za globalną strategię finansowania firmy oraz optymalny wybór instrumentów finansowania zarówno kapitału pracującego jak i wielusetmilionowych inwestycji.

Monika Kiełtyka, Chief Risk Officer w RiskMan sp. z o.o.

Absolwentka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Towarzystwie Ubezpieczeń Euler Hermes w Biurze Oceny Ryzyka oraz Michelin Polska. Ma wysokie kompetencje z zakresu finansów i analizy, a także bardzo dobre rozeznanie w rynku ubezpieczeń należności, szczególnie w branży Automotive. Uczestniczka wielu inicjatyw kredytowo – sprzedażowych. Szkoli i doradza z zakresu oceny ryzyka finansowego.

CZAS i MIEJSCE

pon 27 Maj 2019

10.00 – 16.00

RELACJA

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?