PICM

Panel logowania Language PICM
Language:  

Credit Manager Magazine


Credit Manager Magazine jest kwartalnikiem omawiającym najważniejsze zagadnienia dotyczące pracy specjalistów i managerów zarządzających ryzykiem kredytu kupieckiego. Tematyka omawia szeroko pojęte zagadnienia całego procesu od zamówienia do płatności od klienta (Order-to-Cash), zagadnienia prawne, otoczenie biznesu a także specyficznymi uwarunkowaniami funkcjonowania poszczególnych branż gospodarki. 

Chcesz otrzymywać magazyn? → zgłoś się do listy dystrybucyjnej

 

luty 2019   O czym piszemy?
 

Krynica złych prognoz: Znani ekonomiści oraz szanowane instytucje od kilku miesięcy oznajmiają koniec dobrych czasów, odwrócenie pozytywnego trendu i zmierzch dobrej koniunktury. Czy te obawy były i są słuszne?.

Coraz więcej nierentownych firm: W krajach rozwiniętych przybywa firm zombie. Prawdopodobnie to one właśnie w największym stopniu odpowiadają za spadek produktywności w większości zachodnich gospodarek.

Czekając na następny kryzys światowy: Mimo że minęło dziesięć lat od upadku banku Lehman Brothers, nadal trwają debaty na temat przyczyn i skutków  ostatniego kryzysu. Obecnie coraz głośniej dyskutuje się o tym, kiedy wybuchnie następny kryzys i jakie czynniki go spowodują.

Spowolnienie coraz bliżej: Szczyt koniunktury gospodarka Unii Europejskiej osiągnęła w 2017 roku - oceniają eksperci KE. W tym roku i w dwóch kolejnych nastąpi spowolnienie, ale nie recesja.

Oko na gospodarkę: Europejskie gospodarki bardziej zrównoważone: W niezbyt szybkim tempie, ale poprawia się równowaga makroekonomiczna w gospodarkach krajów należących do Unii Europejskiej. Badanie prowadzone jest przez Komisję Europejską w ramach ocen ryzyka wybuchu kolejnego kryzysu finansowego. Maleje poziom długu publicznego - w tym także w Polsce.

Odpowiedzialność zamawiającego za zapłatę wynagrodzenia na rzecz podwykonawców: Sąd Najwyższy rozstrzygnął istotne zarówno dla podmiotów publicznych jak i przedsiębiorców zagadnienie odpowiedzialności zamawiającego za zapłatę wynagrodzenia na rzecz podwykonawców.

i wiele wiecej ....

→ pobierz pdf ←    
→ OGLĄDAJ ONLINE ←    
     
listopad 2018   O czym piszemy?
 

Rosnące koszty pracy to główne zmartwienie dyrektorów finansowych: Odpowiedzialni za finanse firm obawiają się wzrostu kosztów operacyjnych, braku wykwalifikowanych pracowników i zmiennego prawa gospodarczego.

Jak nie dać się oszukać? Jak przez złodzieja nie stracić ochrony ubezpieczeniowej?: W razie opóźnienia w zapłacie czy upadłości dłużnika ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Czy jednak ochrona ubezpieczeniowa zwalnia Cię z ostrożności?

Co wprowadzi nowa ustawa o komornikach sądowych i egzekucji?: Czy nowe przepisy przywrócą nadszarpnięty wizerunek komornika jako funkcjonariusza publicznego?

Upadłości w budowlance mimo hossy: Mimo że budownictwo przeżywa hossę, rośnie liczba bankructw w tym sektorze. Nie jest to zjawisko nowe – podobnie działo się w latach 2012-2014.

Turcja na krawędzi kryzysu znalazła się na własne życzenie: Turcja przypomina tykającą bombę, a kryzys walutowy może bardzo łatwo wymknąć się spod kontroli doprowadzając do fali bankructw banków i przedsiębiorstw. Z czego to wynika i jak do tego doszło?

Techniki związane z Machine Learning i ich zastosowanie w analizie kredytowej: Każde przedsiębiorstwo w dzisiejszych czasach opiera się na danych. Tylko od osób kierujących daną organizacją zależy, czy dane te zostaną wykorzystane w celach stworzenia lepszej oferty rynkowej.

i wiele wiecej ....

→ OGLĄDAJ ONLINE ←    
→ pobierz pdf ←       

 

 

 


Otrzymujesz już magazyn, a nie jesteś zainteresowany/a? → wypisz się z listy dystrybucyjnej