PICM

Panel logowania Language PICM
Language:  

Credit Manager Magazine


Credit Manager Magazine jest pismem omawiającym najważniejsze zagadnienia dotyczące pracy specjalistów i managerów zarządzających ryzykiem kredytu kupieckiego. Tematyka omawia szeroko pojęte zagadnienia całego procesu od zamówienia do płatności od klienta (Order-to-Cash), zagadnienia prawne, otoczenie biznesu a także specyficznymi uwarunkowaniami funkcjonowania poszczególnych branż gospodarki. 

Chcesz otrzymywać magazyn? → zgłoś się do listy dystrybucyjnej

 

numer 11/2018   O czym piszemy?
 

Rosnące koszty pracy to główne zmartwienie dyrektorów finansowych: Odpowiedzialni za finanse firm obawiają się wzrostu kosztów operacyjnych, braku wykwalifikowanych pracowników i zmiennego prawa gospodarczego.

Jak nie dać się oszukać? Jak przez złodzieja nie stracić ochrony ubezpieczeniowej?: W razie opóźnienia w zapłacie czy upadłości dłużnika ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Czy jednak ochrona ubezpieczeniowa zwalnia Cię z ostrożności?

Co wprowadzi nowa ustawa o komornikach sądowych i egzekucji?: Czy nowe przepisy przywrócą nadszarpnięty wizerunek komornika jako funkcjonariusza publicznego?

Upadłości w budowlance mimo hossy: Mimo że budownictwo przeżywa hossę, rośnie liczba bankructw w tym sektorze. Nie jest to zjawisko nowe – podobnie działo się w latach 2012-2014.

Turcja na krawędzi kryzysu znalazła się na własne życzenie: Turcja przypomina tykającą bombę, a kryzys walutowy może bardzo łatwo wymknąć się spod kontroli doprowadzając do fali bankructw banków i przedsiębiorstw. Z czego to wynika i jak do tego doszło?

Nigdy nie wolno zapomnieć, że gdzieś kryją się czarne łabędzie: Zsumowany dług przedsiębiorstw z 51 najważniejszych gospodarek świata uległ od 2007 r. podwojeniu z 37 bilionów do 66 bilionów dolarów.

Techniki związane z Machine Learning i ich zastosowanie w analizie kredytowej: Każde przedsiębiorstwo w dzisiejszych czasach opiera się na danych. Tylko od osób kierujących daną organizacją zależy, czy dane te zostaną wykorzystane w celach stworzenia lepszej oferty rynkowej.

i wiele wiecej ....

        

 

 

 


Otrzymujesz już magazyn, a nie jesteś zainteresowany/a? → wypisz się z listy dystrybucyjnej