Pre Loader

prelegenci

//prelegenci

Michał Rączkowski, Partner Zarządzający, RK Legal

Adwokat, partner zarządzający kancelarii RK Legal, która specjalizuje się w zarządzaniu wierzytelnościami w obszarze B2C i B2B. Odpowiada za współpracę z instytucjami finansowymi w zakresie obsługi aktywów dłużnych B2C.

Michał Rączkowski jest autorem licznych komentarzy prasowych i współautorem komentarza wydawnictwa Wolters Kluwer: „Ustawa o komornikach sądowych. Ustawa o kosztach komorniczych ”. Dzieli się z Państwem swoimi doświadczeniami podczas licznych konferencji branżowych i szkoleń.

Krisztina Szigeti, Group Credit Risk Manager, MOL Group

Krisztina Szigeti jest Credit Managerem odpowiedzialnym za rejon Europy Środkowo-Wschodniej w Ingram Micro, amerykańskim dystrybutorze produktów informatycznych z siedzibą w Irvine, Kalifornia, USA.

Krisztina posiada tytuł magistra finansów i rachunkowości przedsiębiorstw. Od ponad 20 lat związana z zarządzaniem należnościami handlowymi. Karierę rozpoczęła w węgierskim banku rozwoju MFB, bankach Raiffeisen i BNP Paribas. Następnie Krisztina dołączyła do Euler Hermes i pełniąc różne funkcje zajmowała się obszarem oceny ryzyka. Następnie pracowała w Atradius Hungary jako Menedżer ds. ryzyka kredytowego.

Francesco Adorni, Group Credit Management & Working Capital Senior Manager, Barilla Group

Absolwent rachunkowości w L’Istituto Tecnico Economico, Parma, Włochy.

Po kilku latach zdobywania doświadczeń w średnich firmach, w 1997 r. rozpoczął karierę w Barilli w dziale zarządzania kredytem kupieckim. Początkowo zakresem odpowiedzialności byli mali klienci handlu tradycyjnego, a następnie średni duzi klienci w handlu nowoczesnym. W 2008 r. został odpowiedzialny za zarządzanie działaniami prawnymi we Włoszech, a w 2012 r. za zarządzanie kredytem na rynku eksportowym. W 2014 r. w następstwie reorganizacji firmy został Senior Credit Menedżerem w regionie Europy i przejął odpowiedzialność za wszystkie europejskie podmioty prawne Barilla obejmujące ponad 30 krajów europejskich. Od 2019 r. Francesco objął obowiązki managera ds. kredytu kupieckiego oraz kapitału obrotowego dla Barilla Group na całym świecie.

Chantal Joosse, Business Development Director & Strategic Partnerships, Stenn International Ltd.

Chantal Joosse jest Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu oraz Partnerstwa Strategicznego w Stenn International, brytyjskim dostawcy innowacyjnych rozwiązań w zakresie finansowania handlu transgranicznego.

Chantal ma 20 lat doświadczenia w pomaganiu firmom w rozwoju i ochronie ich międzynarodowego biznesu. Wcześniej pełniła funkcje kierownicze wyższego szczebla zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych w globalnych ubezpieczycielach kredytu handlowego, Atradius i Coface.

Eefje Van Craen, Head of Risk Solutions CEE, Bureau van Dijk – A Moody’s Analytics Company

John Lorié, Główny Ekonomista w Atradius Credit Insurance

John Lorié do Atradius Credit Insurance dołączył w kwietniu 2011 r. Jest także pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Amsterdamie.

Wcześniej był wiceprezesem  ABN AMRO, gdzie przez ponad 20 lat pracował na różnych stanowiskach w bankowości komercyjnej i inwestycyjnej. Karierę rozpoczął w dziale finansowym holenderskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

John ma doktorat z ekonomii międzynarodowej, ukończył ekonomiczne studia magisterskie z wyróżnieniem oraz ekonomię podatkową, posiada także licencjat z marketingu.

Carsten Jünger, Head of Business Development, Consulting and Client Onboarding, CRIF Credit Solutions GmbH

Carsten Jünger ma ponad 20-letnie doświadczenie w międzynarodowym zarządzaniu ryzykiem i kredytem.

W SHS VIVEON AG był odpowiedzialny za międzynarodowe ryzyko i zarządzanie kredytami w regionie DACH, Wielkiej Brytanii oraz Rosji.

Carsten Jünger dołączył do CRIF Credit Solutions w 2016 roku i jest odpowiedzialny za nową usługę CREDITY do zarzadzania należnościami handlowymi. Jako szef działu rozwoju biznesu, doradztwa i wdrażania, wspiera klientów w doskonaleniu międzynarodowego zarządzania kredytem kupieckim.

Glen Bullivant, FCICM (Wielka Brytania), Chartered Institute of Credit Management, Wiceprezes

Glen Bullivant FCICM jest wiceprezesem i skarbnikiem Chartered Institute of Credit Management (CICM), a obecnie pracuje jako konsultant ds. zarządzania należnościami handlowymi.

Od ponad 40 lat związany z branżą, pracował w przemyśle produkcyjnym, inżynieryjnym i usługowym, w tym w eksporcie.

Glen jest członkiem CICM od ponad 30 lat i oprócz tego, że był przewodniczącym CICM, przewodniczy także Technicznemu Komitetowi Doradczemu, zasiada w Komitecie Edukacyjnym i jest Redaktorem biuletynu FECMA.

Cees Jansen, Nederlandse Vereniging voor Credit Management (VVCM)

Cees Jansen ma ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu kredytem kupieckim w różnych formach, od faktoringu przez ubezpieczenie kredytu po BPO i handel elektroniczny. Zaprojektował specjalistyczne rozwiązania koncentrujące się na wierzytelnościach, w tym na ubezpieczeniach wewnętrznych, sekurytyzacji i programach obsługi oraz narzędziach do generowania popytu . Cees opracował modele operacyjne dla procesu O2C globalnych firm w handlu detalicznym, towarach konsumpcyjnych i logistyce, które łączyły ochronę dobrych relacji z klientami z potrzebą prowadzenia skutecznego i wydajnego zespołu logistycznego. Przed zaangażowaniem w zarządzanie kredytem kupieckim, Cees pracował w bankowości i finansach jako specjalista ds. kredytu.

Vincent-Bruno Larger, AFDCC (Francja), l’Association Française Des Credit Managers et Conseils (AFDCC),
Sekretarz Generalny

Vincent-Bruno LARGER jest prezesem AFDCC, francuskiego stowarzyszenia zarządzania należnościami handlowymi. Wcześniej pracował w firmie Euler Hermes, firmie zajmującej się ubezpieczeniem należności, Thomson Multimédia, wiodącym producentem produktów elektronicznych jako European Credit Manager i Eutelsat, firmie telekomunikacyjnej jako Credit Manager. Ma tytuł magistra prawa na Uniwersytecie w Dijon, dyplom Business School Le Havre, Caen oraz magistra międzynarodowego biznesu na Uniwersytecie Wollongong (Australia).

Ludo Theunissen, IvKM (Belgia), Prezes Belgijskiego Instytutu Credit Management, IvKM

Ludo ukończył studia inżynierskie (Uniwersytet w Gandawie) i zarządzanie (Vlerick Business School). W swojej karierze łączył zadania akademickie i biznesowe. Pracował dla dużych międzynarodowych organizacji (Volkswagen, Unisys), a także dla małych i średnich przedsiębiorstw w Belgii i za granicą. Jest założycielem i prezesem Instituut voor Kredietmanagement, belgijskiego stowarzyszenia zarządzających kredytem kupieckim oraz aktywnym członkiem rady FECMA. Jest profesorem na Uniwersytecie w Gandawie, a także był profesorem w Vlerick Business School, Antwerp Management School i Belgian Royal Military Academy. Jest aktywny jako konsultant i wykładowca w różnych krajach na takie tematy, jak analiza sprawozdań finansowych, zarządzanie kredytem kupieckim, analiza inwestycji.

Josef Busuttil, MACM (Malta), Przewodniczący FECMA, Dyrektor Wykonawczy MACM

Josef jest dyrektorem generalnym MACM – Malta Association of Credit Management oraz prezes FECMA. Uzyskał tytuł MBA od Henley Management College, członek Chartered Institute of Marketing (Wielka Brytania), oraz członek Chartered Institute of Credit Management (Wielka Brytania).

Regularnie publikuje artykuły biznesowe do prasy międzynarodowej i jest aktywny międzynarodowym trenerem biznesu.