prelegenci

//prelegenci

John Lorié, Główny Ekonomista w Atradius Credit Insurance

John Lorié do Atradius Credit Insurance dołączył w kwietniu 2011 r. Jest także pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Amsterdamie.

Wcześniej był wiceprezesem  ABN AMRO, gdzie przez ponad 20 lat pracował na różnych stanowiskach w bankowości komercyjnej i inwestycyjnej. Karierę rozpoczął w dziale finansowym holenderskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

John ma doktorat z ekonomii międzynarodowej, ukończył ekonomiczne studia magisterskie z wyróżnieniem oraz ekonomię podatkową, posiada także licencjat z marketingu.

Carsten Jünger, Head of Business Development, Consulting and Client Onboarding, CRIF Credit Solutions GmbH

Carsten Jünger ma ponad 20-letnie doświadczenie w międzynarodowym zarządzaniu ryzykiem i kredytem.

W SHS VIVEON AG był odpowiedzialny za międzynarodowe ryzyko i zarządzanie kredytami w regionie DACH, Wielkiej Brytanii oraz Rosji.

Carsten Jünger dołączył do CRIF Credit Solutions w 2016 roku i jest odpowiedzialny za nową usługę CREDITY do zarzadzania należnościami handlowymi. Jako szef działu rozwoju biznesu, doradztwa i wdrażania, wspiera klientów w doskonaleniu międzynarodowego zarządzania kredytem kupieckim.

Glen Bullivant, FCICM (Wielka Brytania), Chartered Institute of Credit Management, Wiceprezes

Glen Bullivant FCICM jest wiceprezesem i skarbnikiem Chartered Institute of Credit Management (CICM), a obecnie pracuje jako konsultant ds. zarządzania należnościami handlowymi.

Od ponad 40 lat związany z branżą, pracował w przemyśle produkcyjnym, inżynieryjnym i usługowym, w tym w eksporcie.

Glen jest członkiem CICM od ponad 30 lat i oprócz tego, że był przewodniczącym CICM, przewodniczy także Technicznemu Komitetowi Doradczemu, zasiada w Komitecie Edukacyjnym i jest Redaktorem biuletynu FECMA.

Vincent-Bruno Larger, AFDCC (Francja), l’Association Française Des Credit Managers et Conseils (AFDCC),
Sekretarz Generalny

Vincent-Bruno LARGER jest prezesem AFDCC, francuskiego stowarzyszenia zarządzania należnościami handlowymi. Wcześniej pracował w firmie Euler Hermes, firmie zajmującej się ubezpieczeniem należności, Thomson Multimédia, wiodącym producentem produktów elektronicznych jako European Credit Manager i Eutelsat, firmie telekomunikacyjnej jako Credit Manager. Ma tytuł magistra prawa na Uniwersytecie w Dijon, dyplom Business School Le Havre, Caen oraz magistra międzynarodowego biznesu na Uniwersytecie Wollongong (Australia).

Philip King, FCICM (Wielka Brytania), Chartered Institute of Credit Management (CICM), Dyrektor Zarządzający

Obecnie zarządza Chartered Institute of Credit Management (CICM) wspierając specjalistów zarządzających należnościami handlowymi w rozwoju ich kariery, wiedzy i kompetencji specjalistycznych. Aktywnie promuje znaczenia skutecznego zarządzania przepływami pieniężnymi w całej branży.

Wspiera firmy w poprawie wydajności przepływu płatności i poprawie ich reputacji. Philip ma ponad 40-letnie doświadczenie w zarządzaniu kredytem kupieckim i powiązanymi obszarami.

Ludo Theunissen, IvKM (Belgia), Prezes Belgijskiego Instytutu Credit Management, IvKM

Ludo ukończył studia inżynierskie (Uniwersytet w Gandawie) i zarządzanie (Vlerick Business School). W swojej karierze łączył zadania akademickie i biznesowe. Pracował dla dużych międzynarodowych organizacji (Volkswagen, Unisys), a także dla małych i średnich przedsiębiorstw w Belgii i za granicą. Jest założycielem i prezesem Instituut voor Kredietmanagement, belgijskiego stowarzyszenia zarządzających kredytem kupieckim oraz aktywnym członkiem rady FECMA. Jest profesorem na Uniwersytecie w Gandawie, a także był profesorem w Vlerick Business School, Antwerp Management School i Belgian Royal Military Academy. Jest aktywny jako konsultant i wykładowca w różnych krajach na takie tematy, jak analiza sprawozdań finansowych, zarządzanie kredytem kupieckim, analiza inwestycji.

Josef Busuttil, MACM (Malta), Przewodniczący FECMA, Dyrektor Wykonawczy MACM

Josef jest dyrektorem generalnym MACM – Malta Association of Credit Management oraz prezes FECMA. Uzyskał tytuł MBA od Henley Management College, członek Chartered Institute of Marketing (Wielka Brytania), oraz członek Chartered Institute of Credit Management (Wielka Brytania).

Regularnie publikuje artykuły biznesowe do prasy międzynarodowej i jest aktywny międzynarodowym trenerem biznesu.

Andreas Schmitt, BvCM (Niemcy), Head of Group Credit Management, Rational AG

Po ukończeniu studiów na University of Applied Sciences w Worms, Niemcy, Andreas Schmitt przez 15 lat pracował w branży ubezpieczeń należności – najpierw w dziale sprzedaży, następnie jako kierownik rozwoju produktu, a na koniec jako kierownik ds. kluczowych klientów. Od października 2007 r. odpowiada za wszystkie działania związane z zarządzaniem należnościami w Rational AG.

Opracował tak zwane „zorientowane na proces” podejście credit management, wdrożył je w całej grupie przedsiębiorstw RATIONAL i osiąga znakomite i trwałe wyniki przez ponad dekadę. W 2019 roku zespół Andreasa otrzymał niemiecką nagrodę „Excellence in Credit Management Award”.