Pre Loader

CREDIT CLUB PICM on-line 1019

///CREDIT CLUB PICM on-line 1019

10 październik (czwartek) 2019

 

TEMAT: Analiza kredytowa jako narzędzie bezpiecznej sprzedaży

EKSPERT: Tomasz Kalko, manager, mówca motywacyjny, praktyk biznesu

10 październik (czwartek) 2019

 

TEMAT: Makroekonomiczna mapa ryzyka kredytowego

EKSPERT: Paweł Radwański, Starszy Ekonomista BNP Paribas

10 październik (czwartek) 2019

 

TEMAT: Zmiany w split payment od 1 listopada 2019

EKSPERT: Katarzyna Nowak, RiskMan

TEMATYKA

Analiza kredytowa jako narzędzie zwiększania sprzedaży

W wielu organizacjach, proces oceny zdolności kredytowej jest postrzegany jako irytujący i przeszkadzający w terminowym realizowaniu dostaw do klientów. Aczkolwiek jest w tym trochę prawdy, dział kredytowy odgrywa istotna rolę minimalizowania wielkości nieściągalnych należności. W prawidłowej konfiguracji w strukturze organizacyjnej firmy, powinien być postrzegany jako kluczowy w zapewnieniu bezpieczeństwa finansowego firmy.

Jak podejść do analizy kredytowej aby nie była postrzegana jako hamulec sprzedaży ale narzędzie jej bezpiecznego zwiększania? Co jest tak naprawdę priorytetem działu oceny ryzyka kredytowego i jak powinien wyglądać dialog ze sprzedażą?

EKSPERT

tomasz kalko 1

Tomasz Kalko, manager, mówca motywacyjny, praktyk biznesu

Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Dyrektor ds. Rozwoju w firmie BLACHY PRUSZYŃSKI.

Doświadczony praktyk biznesu, który pracując jako menadżer w firmach o obrocie rocznym przekraczającym miliard zł miał możliwość współtworzenia modeli motywacji finansowej oraz pozafinansowej w skomplikowanych strukturach organizacyjnych. Tworzył procedury sprzedażowe, organizacyjne oraz logistyczne budując wielokrotnie sieci sprzedaży w całej Polsce.

TEMATYKA

Makroekonomiczna mapa ryzyka kredytowego

Czynniki makroekonomiczne tworzą warunki ekonomiczne i prawne dla funkcjonowania przedsiębiorstw w danych warunkach rynkowych. Wyznaczają ramy funkcjonowania wszystkich przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa nie mogą zarządzać czynnikami, które stanowią jego otoczenie, jednak powinny je identyfikować i analizować w celu uzyskania kompleksowych informacji, które w sposób zasadniczy mogą wpływać na racjonalne działania.

Jak poprawnie odczytać informacje, które w znacznej skali docierają do nas nie tylko z Polski ale z całego świata? W jaki sposób może to mieć wpływ na konkretne przedsiębiorstwo i naszych klientów? Gdzie widoczne są sygnały ostrzegawcze, a gdzie normalne trendy branżowe czy gospodarcze?

EKSPERT

Pawełpng

Paweł Radwański, Starszy Ekonomista BNP Paribas

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku Ekonomia. Od ponad dziesięciu lat związany z polskim rynkiem finansowym.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w organach nadzoru oraz bankach BGŻ i Raiffeisen, gdzie odpowiadał za analizy ekonomiczne polskiej gospodarki. Obecnie pracuje jako Starszy Ekonomista w Departamencie Analiz Ekonomicznych i Sektorowych BNP Paribas.

TEMATYKA

Zmiany w split payment od 1 listopada 2019

Od 1 listopada 2019 r. wchodzą w życie przepisy wprowadzające do niektórych branż obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności w miejsce odwrotnego obciążenia i (częściowo) odpowiedzialności podatkowej nabywcy. Zakres nowelizacji ustawy o VAT uchwalonej 19 lipca nie uległ odnośnie mechanizmu podzielonej płatności (MPP) zmianie w porównaniu do pierwotnego projektu. Objęci obowiązkowym MPP będą wszyscy podatnicy, którzy obecnie dostarczają towary lub usługi, które są objęte obowiązkowo odwrotnym obciążeniem (załączniki nr 11 i nr 14 do ustawy o VAT w obecnie obowiązującym brzmieniu) i solidarną odpowiedzialnością (załącznik nr 13 do ustawy o VAT w obecnie obowiązującym brzmieniu).

Jakie to będzie miało konsekwencje na transakcje objęte umowami faktoringowymi?

EKSPERT

IMG_4956-wiz-2

Katarzyna Nowak, RiskMan

Ekspert w zakresie faktoringu i finansowania handlu w RiskMan sp. z o.o. Wcześniej pracowała w ABC DATA S.A. jako Dyrektor Departamentu Skarbu odpowiadając za szeroko rozumiane utrzymanie płynności finansowej oraz windykację należności krajowych i zagranicznych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych. W latach 1997-2015 związana z branżą bankową i faktoringową (PKO BP SA, LG Petro Bank, Credit Aricole, Pekao Faktoring, Bank BPH, Raiffeisen Bank, Bank Millennium).

PARTNER MERYTORYCZNY

RiskMan to profesjonalny broker ubezpieczeniowy, wiodący w Polsce specjalista w ubezpieczeniu należności handlowych. Zatrudniając kilkudziesięciu pracowników (w tym licencjonowanych brokerów) obsługuje kilkaset polis ubezpieczenia należności. RiskMan należy do International Credit Brokers Alliance (ICBA). → więcej

TECHNOLOGIA

W celu zapewnienia sobie wysokiego komfortu oglądania prosimy pamiętać o:

  • Dobrej jakości połączenie z internetem – jest ono niezbędne, aby oglądać przekaz na żywo. Jeśli jest taka możliwość proponujemy połączyć się za pomocą kabla, a nie sieci WiFi. Dobrym pomysłem jest też wyłączenie na czas webinarium zbędnych programów, które mogą obciążać komputer i sieć.
  • Aktualnej przeglądarce i systemie operacyjnym – istotne jest, aby komputer był aktualizowany na bieżąco, włączając w to również przeglądarkę internetową i składniki takie, jak Flash Player.
  • Otwartym porcie komunikacyjnym – niektóre sieci firmowe są zablokowane na okoliczność oglądania przekazu na żywo. Choć staramy się dostarczać sygnał w najlepszej możliwej jakości, to nie mamy wpływu na administratorów Państwa sieci.

W razie wątpliwości prosimy zwrócić się do administratora sieci i sprzętu firmowego w celu sprawdzenia czy komputer i połączenie z internetem będzie odpowiedniej jakości.