PICM

Panel logowania Language PICM
Language:  

CREDIT CLUB PICM on-line 011917 styczeń (czwartek) 2019

10.00 - 11.00: Wyłudzenia w modelu European Distribution Fraud - przykłady, mechanizm, przeciwdziałanie

Mariola Kubat (Dyrektor Działu Odszkodowań, Coface) oraz Krzysztof Chechłacz (Członek Zarządu, RiskMan)

 

W odpowiedzi na duże zainteresowanie poruszanym podczas ostatniego webinarium PICM tematem European Distribution Fraud, przygotowaliśmy dla Państwa dwie propozycje naszego wsparcia. → zobacz

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z webinarium

 

 

 

 

EKSPERCI

 

Mariola Kubat, Dyrektor Działu Odszkodowań, Coface

Od ponad 13 lat związana z Coface. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała też w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, gdzie pełniła funkcję Dyrektora ds. likwidacji szkód.

Obecnie dyrektor Działu Odszkodowań w Coface. Nadzoruje pracę 11-osobowego zespołu pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie postępowań odszkodowawczych i koordynuje sprawną oraz terminową realizację innych zadań przypisanych do Działu Odszkodowań.

Uzyskała tytuł magistra w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na wydziale Handlu Zagranicznego, na kierunku managerskim.


Krzysztof Chechłacz, Członek Zarządu, RiskMan

Absolwent Wydziału Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 1998 – 2012 pracował w Euler Hermes, m.in. jako Dyrektor Oddziału w Poznaniu, Dyrektor Handlowy w Polsce, a od 2009 r. na stanowisku Prezesa Zarządu.

Odpowiadał za tworzenie i sprzedaż produktów ubezpieczeniowych oraz budowanie marki Euler Hermes na rynku polskim.

Od kilku lat współzarządza wiodącym brokerem ubezpieczeń kredytu kupieckiego, RiskMan.

 

 

TEMATYKA

Wyłudzenia w modelu European Distribution Fraud (przykłady, mechanizm, przeciwdziałanie)

Zjawisko podszywania się pod duże i wiarygodne sieci handlowe jest tak znane, że jest już opisywane jako European Distribution Fraud. Najczęściej adres dostawy jest wskazany we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Francji. Przykładowe firmy, pod które w ostatnim czasie podszywali się oszuści i próbowali wyłudzić towary od polskich dostawców: John Lewis z Wielkiej Brytanii, Daily Mail and General Trust z Wielkiej Brytanii czy Multicash z Włoch.

Podszywanie się pod znaną firmę to metoda, która niestety najczęściej pozbawia przedsiębiorcę odszkodowania w ubezpieczeniu kredytu kupieckiego. Argumentem ubezpieczyciela jest niedostarczenie towaru do odbiorcy i spór między stronami transakcji lub zrealizowanie przez dostawcę wysyłki do innej firmy niż ta, na którą przyznał limit kredytowy.

Jak działają oszuści? Co powinno budzić niepokój? Gdzie zgłaszać przypadki fraudów? Jak zapobiegać oszustwom? Co na to ubezpieczyciele?

 

 

PARTNERZY MERYTORYCZNI

 

RiskMan to profesjonalny broker ubezpieczeniowy, wiodący w Polsce specjalista w ubezpieczeniu należności handlowych. Zatrudniając kilkudziesięciu pracowników (w tym licencjonowanych brokerów) obsługuje kilkaset polis ubezpieczenia należności. RiskMan należy do International Credit Brokers Alliance (ICBA). → więcej

 

 

 

TECHNOLOGIA

   


W celu zapewnienia sobie wysokiego komfortu oglądania prosimy pamiętać o:

 

W razie wątpliwości prosimy zwrócić się do administratora sieci i sprzętu firmowego w celu sprawdzenia czy komputer i połączenie z internetem będzie odpowiedniej jakości.