Pre Loader

CREDIT CLUB PICM – BIAŁYSTOK – KWIECIEŃ 2020

/CREDIT CLUB PICM – BIAŁYSTOK – KWIECIEŃ 2020

AGENDA

9.30 – 10.00: poranna kawa i przywitanie

10.00 – 11.00: Praktyczna ocena ryzyka kredytowego kontrahentów, część 1

11.00 – 11.30: przerwa kawowa

11.30 – 12.30: Praktyczna ocena ryzyka kredytowego kontrahentów, część 2

12.30 – 13.30: przerwa obiadowa

13.30 – 14.30: Skuteczne zabezpieczanie transakcji handlowych, część 1

14.30 – 15.00: przerwa kawowa

15.00 – 16.00: Skuteczne zabezpieczanie transakcji handlowych, część 2

16.00 – 17.00 kawa & networking

CZAS i MIEJSCE

piątek 18 września 2020

10.00 – 16.00

PARTNERZY MERYTORYCZNI

TEMATYKA

Praktyczna ocena ryzyka kredytowego kontrahentów

Monika Kiełtyka, Chief Risk Officer w RiskMan sp. z o.o.

Kredyt handlowy jest powszechnie stosowanym krótkoterminowym źródłem finansowania działalności przedsiębiorstw. Jego wykorzystanie w toku działalności determinowane jest wieloma czynnikami. W szczególności, podkreśla się, że kredyt handlowy jest spontanicznym, łatwo dostępnym i elastycznym źródłem finansowania.

Co jest ważne w ocenie kontrahentów w momencie podejmowania decyzji o linii kredytowej? jakie czynniki powinny być wzięte pod uwagę? Czy analiza finansowa jest wystarczająca? A co zrobić jeżeli nie mamy dostępnych danych finansowych naszych klientów? Na te pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas seminarium.

Skuteczne zabezpieczanie transakcji handlowych

Sławomir Chudy, Europejskie Biuro Ochrony Finansów  Sp. z o.o., Sp. K.

Przedsiębiorcy biorący udział w obrocie rynkowym, zawierając na co dzień szereg transakcji handlowych, narażeni są na wiele realnych ryzyk, które nie tylko mogą mieć negatywny wpływ na transakcję czy umowę, lecz także na całość interesów i pozycję rynkową przedsiębiorcy. Poza oczywistymi czynnikami rynkowymi, jakie oddziałują bezpośrednio na przedsiębiorcę, jak konkurencja branżowa, stabilność gospodarcza państwa, tendencje rynkowe, powinien on bardzo dokładnie dobierać sposoby zapobiegania lub minimalizowania ryzyk biznesowych. Z tego właśnie powodu ocena ryzyka danego kontraktu i odpowiednie zabezpieczenie transakcji handlowej bardzo często winno decydować o podjęciu lub nie podjęciu ryzyka biznesowego związanego z nowym zamówieniem.

Najlepszym sposobem uniknięcia kłopotów przy transakcjach handlowych jest zawarcie umowy z wiarygodnym, sprawdzonym, wypłacalnym partnerem. Jednak nie zawsze jest to możliwe, a nawet sprawdzony kontrahent może popaść w kłopoty. Najlepiej skonstruowana umowa nie zabezpieczy wystarczająco naszych interesów, jeżeli okaże się, że nasz dłużnik nie ma majątku, z którego można skutecznie prowadzić egzekucję. Jak zatem zabezpieczyć transakcję by w razie kłopotów skutecznie dochodzić swoich roszczeń?

Na seminarium podpowiemy jakie prawne zabezpieczenia transakcji mogą okazać się najbardziej skuteczne przy dochodzeniu naszych ewentualnych roszczeń.

WYKŁADOWCY

Monika Kiełtyka, RiskMan

Monika Kiełtyka, Chief Risk Officer w RiskMan sp. z o.o.

Absolwentka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Towarzystwie Ubezpieczeń Euler Hermes w Biurze Oceny Ryzyka oraz Michelin Polska.

Ma wysokie kompetencje z zakresu finansów i analizy, a także bardzo dobre rozeznanie w rynku ubezpieczeń należności, szczególnie w branży Automotive. Uczestniczka wielu inicjatyw kredytowo – sprzedażowych. Szkoli i doradza z zakresu oceny ryzyka finansowego.

Sławomir Chudy EBOF

Sławomir Chudy, Europejskie Biuro Ochrony Finansów  Sp. z o.o., Sp. K.

Absolwent Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, na kierunku Zarządzanie. Od dziesięciu lat stale związany z rynkiem zarządzania wierzytelnościami.

Jako manager doświadczenie zawodowe budował m.in. w kancelariach prawnych i firmach windykacyjnych, gdzie odpowiadał za pozyskiwanie i zarządzanie portfeli z sektora B2B i B2C oraz planowanie procesów windykacyjnych. Obecnie pracuje jako Pełnomocnik Zarządu w Europejskim Biurze Ochrony Finansów Sp. z o.o. Sp. k.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?