Aktualności

/Aktualności

Zapraszamy na seminarium CREDIT CLUB PICM do Gdańska!

17 maj 2019

27 maj (poniedziałek) zapraszamy na seminarium CREDIT CLUB PICM tym razem do Gdańska.

Będziemy mówić o analizie ryzyka kredytowego z punktu widzenia dwóch istotnych podmiotów, z którymi na co dzień może współpracować każdy credit manager – faktora/banku oraz ubezpieczyciela. Dużą dawkę praktycznych informacji przekażą nam Pani Monika Kiełtyka (RiskMan) oraz Pan Filip Szewczyk (debtstructures.pl).

Liczą się kompetencje!

14 maj 2019

Nowe technologie ciągle się rozwijają i dają narzędzia do zaawansowanej analizy rosnącej ilości informacji płynących zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz firm. Nie zawsze dobrze przyjmowana, rewolucja technologiczna zmienia i usprawnia procesy biznesowe w coraz większej liczbie organizacji. Obszar zarządzania należnościami handlowymi jest również beneficjentem tego postępu. Jednak ilość dostępnych danych jest ogromna i często sprzeczna. Co w takim razie jest istotne w skutecznym zarządzaniu kredytem kupieckim?

Credit Manager Magazine - zapraszamy do lektury!

7 maj 2019

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania kwartalnika dla zarządzających należnościami handlowymi w przedsiębiorstwie! Od tego wydania część tekstów jest w języku angielskim.

— Credit Manager Magazine —
→ ciekawe analizy
→ interesujące tematy
→ szerokie spojrzenie na gospodarkę

Zapraszamy na kolejne Webinarium PICM - wydarzenie jest bezpłatne!

7 maj 2019

24 maj (piątek) zapraszamy na webinarium CREDIT CLUB PICM on-line – start godz. 10.

Będziemy mówić o elektronizacji zamówień publicznych vs. forma oferty, gwarancji – o co chodzi w tym sporze? Ekspertem będzie Pan Jacek Kukiełka, Tirador.

Przy okazji przypomnimy reguły kodeksowe dotyczące form czynności prawnych (pisemna, dokumentowa, elektroniczna, inna), gdyż wiedza prawna w tym zakresie może być przydatna nie tylko w sprawach związanych z zamówieniami publicznymi.

CREDIT CLUB PICM - zaproszenie i relacja

29 kwiecień 2019

Za nami kolejne spotkanie CREDIT CLUB PICM. W Willi Decjusza w Krakowie rozmawialismy o upadłościach i windykacji. Już wkrótce kolejne seminarium CREDIT CLUB PICM – zapraszamy!  Pełny kalendarz, zapisy oraz więcej informacji można znaleźć tutaj.

Na kolejnych spotkaniach dużo czasu na pewno poświęcimy rozmowie o szeroko pojętej analizie finansowej kontrahentów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video. Spotkania CREDIT CLUB PICM wspiera firma RiskMan – dziękujemy!

MFW: obawy o wysoki poziom ryzyka w warunkach osłabienia wzrostu

25 kwiecień 2019

W opublikowanym przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy raporcie o globalnej stabilności finansowej stwierdzono, że poziom ryzyka osiągnął w ostatnim czasie historyczne maksima w kilku gospodarkach o znaczeniu systemowym. W szczególności wzrosło ryzyko związane z przewartościowaniem cen na rynkach aktywów, wysokim poziomem zadłużenia korporacyjnego i rządowego oraz rynkiem kredytów lewarowanych.

Bank BNP Paribas partnerem Credit Risk - dziękujemy!

16 kwiecień 2019

“W zmieniającym się świecie, zmiany wychodz a na dobre”. Jak świetnie to hasło pasuje również do dzisiejszej zmiennej rzeczywistości gospodarczej i dynamicznego środowiska biznesowego. Credit Manager w niespokojnych czasach powinien mieć profesjonalnego przewodnika po zagadnieniach makroekonomicznych. I taki wkład eksperki zaoferuje nam na konferencji Credit Risk 2019 bank BNP Paribas.

Bureau van Dijk Sponsorem Głównym Credit Risk - dziękujemy!

10 kwiecień 2019

Dostęp do właściwych informacji jest kluczowym narz edziem pracy każdego Credit Managera. Jednak dzisiaj to nie tylko informacja ale szybkie jej przetwarzanie ma kluczowe znaczenie w zarządzaniu ryzykiem kredytu kupieckiego i portfelem należności handlowych. Dlatego świetną wiadomością jest fakt, iż na najbliższej konferencji Credit Risk będziemy gościć firmę Bureau van Dijk.

CREDIT CLUB PICM on-line - pełne nagranie z webinarium PICM

31 marzec 2019

Za nami kolejne webinarium PICM. Tym razem mówiliśmy o odpowiedzialności zamawiającego za zapłatę wynagrodzenia na rzecz podwykonawców.

Zapraszamy do obejrzenia pełnego nagrania z wydarzenia! Na stronie znajdziecie również Państwo pytania i odpowiedzi jakie padły podczas webinarium. Do zobaczenia i usłyszenia wkrótce!

CREDIT CLUB PICM - zaproszenie i relacja

28 marzec 2019

Już 11 kwietnia odbędzie się kolejne seminarium CREDIT CLUB PICM – zapraszamy! W Willi Decjusza w Krakowie rozmawiać będziemy głównie o windykacji. Więcej informacji oraz zapisy tutaj.

Na lutowym spotkaniu dużo czasu poświęciliśmy rozmowie o szeroko pojętej analizie finansowej kontrahentów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video 🙂 Spotkania CREDIT CLUB PICM wspiera firma RiskMan – dziękujemy!

Euler Hermes ponownie Sponsorem Głównym Credit Risk - dziękujemy!

28 marzec 2019

Ostatnia edycja konferencji Credit Risk była bardzo udanym wydarzeniem. Wspólnie z Euler Hermes kontynuujemy to przedsięwzięcie, bo wierzymy, że tematyka zarządzania należnościami w przedsiębiorstwie jest zawsze aktualna. Bez względu na wielkość firmy oraz branżę w jakiej działa, dbałość o jeden z najważniejszych składnik bilansu (należności handlowe) jest jednym z głównych priorytetów każdego działu finansowego.

RiskMan ponownie Sponsorem Strategicznym Credit Risk - dziękujemy!

24 marzec 2019

Pełna agenda wydarzenia jest już dostępna na stronie konferencji.

RiskMan również aktywnie wspiera tworzenie w Polsce cyklicznych spotkań oraz edukacji dla środowiska Credit Managerów, czyli CREDIT CLUB PICM! To również świetna wiadomość!