PICM

Panel logowania Language PICM
Language:  

Zarząd


Robert Dyrcz – Fundator PICM, Prezes Zarządu PICM


Robert posiada szerokie 15-letnie doświadczenie w sferze zarządzania ryzykiem kredytowym zdobyte w międzynarodowych korporacjach. Jest twórcą Polskiego Instytut Credit Management, jedynej w Polsce organizacji majacej na celu promocję zasad nowoczesnego zarządzania ryzykiem kredytu kupieckiego wśród przedsiębiorstw działających w Polsce.

W latach 2006 – 2008 pracował jako analityk kredytowy w Philip Morris Polska SCE gdzie zajmował się międzynarodowym portfelem klientów firmy. Następnie, w latach 2008 – 2015 pełnił funkcje managera działu kredytowego w Motorola Solutions, gdzie współpracował z profesjonalistami finansów, sprzedaży, logistyki z Europy, Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

W swojej karierze w latach 2000 – 2004 był skarbnikiem w Valeo Autosystemy sp. z o.o. gdzie zajmował się kompleksową obsługą płynności finansowej firmy, włączając w to kontakty z bankami, prognozowanie i budżetowanie przepływów gotówkowych, windykacją oraz regulowaniem zobowiązań.

W tej samej firmie piastował również funkcję specjalisty ds. zakupów (lata 2004 – 2006), będąc zaangażowany w jeden z kluczowych obszarów dostaw dla fabryki w Skawinie. Uczestniczył w procesie negocjacji z dostawcami, wyszukiwaniem nowych oraz transferem i odbiorem jakościowym produkcji.

Robert jest magistrem ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Marketingu. Jego praca magisterka opisywała nowoczesne zarządzanie płynnością finansową przedsiębiorstw. Ukończył również dwukrotnie studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w temacie wyceny nieruchomości oraz matematyki finansowej.


KONTAKT

rdyrcz@picm.pl

+(48) 600 09 33 72

 → zobacz profil


 

Witold Kozek - Wiceprezes Zarządu PICM

 

Doświadczony specjalista z zakresu zarządzania należnościami z ponad 19-letnim stażem zawodowym.

Tworzył od podstaw oraz rozwijałem procesy zarządzania ryzykiem należności w organizacji. Swoją karierę rozpoczął od obszaru sprzedaży, gdzie należności zaraz po handlu stanowiły najważniejszy element prowadzący do zysku firmy. Zbudował dział handlowy, począwszy od kilku do ponad 60 osób, efektywnie nim zarządzałem poprzez ustanowienie skutecznych procesów biznesowych, zwiększając znacznie aktywność na rynku.

Symultanicznie coraz głębiej angażował się w procesy zarządzania należnościami, by ostatecznie skupić się wyłącznie na tym i stworzyć zręby zarządzania ryzykiem należności.

W trakcie drogi zawodowej podjął decyzję o zmianie ścieżki kariery menadżerskiej na ekspercką. Spośród wąskiego grona ekspertów w tej dziedzinie dodatkowo wyróżniają go ponad przeciętna odporność na stres, trafne podejmowanie decyzji, formułowanie propozycji przeciwdziałania zagrożeniom.

 

KONTAKT

wkozek@picm.pl

+(48) 667 60 27 02

 → zobacz profil


 

 

DOKUMENTY

 

Sprawozdania z działalności Fundacji PICM

sprawozdanie PICM 2015 KRS 0000540469

sprawozdanie PICM 2016 KRS 0000540469 (skan)

 

Sprawozdania finansowe Fundacji PICM

ksiegi PICM 2015

ksiegi PICM 2016

 

Statut

STATUT - PICM - tekst 02-11-2015