PICM

Panel logowania Language PICM
Language:  

interview with Josef Busuttil


 

 Kraków, 26 stycznia 2017

 

Pod koniec roku miałem okazję spotkać się osobiście w Krakowie z nowo wybranym przewodniczącym Europejskiej Federacji Organizacji Credit Management (Federation of European Credit Management Associations - FECMA), panem Josef’em Busuttil’em. Josef jest od 15 lat dyrektorem Stowarzyszenia Ryzyka Kredytowego Malty (MACM), a w ostatnich latach pełnił funkcję vice-przewodniczącego FECMA.

Spędziliśmy kilka godzin rozmawiając o przyszłości PICM w Polsce i jak FECMA może pomóc w rozwoju tej niewątpliwie potrzebnej Polsce organizacji.

Rezultatem tej rozmowy jest publikowany tutaj wywiad, który mam nadzieje zainteresuje wszystkich pasjonatów oraz profesjonalistów zarządzania ryzykiem kredytowym w przedsiębiorstwie.

 

Zapraszamy do lektury! Na razie jest dostępna jest tylko wersja angielska

→ tutaj znajdziecie Państwo część pierwszą

Josef omawia rolę, misję oraz korzyści jakie wnosi do społeczności credit managerów w Europie FECMA.

→ tutaj znajdziecie Państwo część drugą

Josef wyjaśnia jak ważne w całościowym procesie zarządzania firmą jest właściwe umiejscowienie zarządzania ryzykiem kredytu kupieckiego. Jest to niezmiernie ważne w dzisiejszym niespokojnym świecie oraz nasilającej się globalizacji i konkurencji. Podobnie jak ja, podkreśla konieczność wspólnej pracy z działami sprzedaży jako tych dwóch departamentów w firmie, które kształtuja na codzień relacje z klientami przedsiębiorstwa.

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Robert Dyrcz, założyciel PICM