PICM

Panel logowania Language PICM
Language:  

Marlena WędrzykMarlena Wędrzyk

członek PICM

Marlena Wędrzyk - ekspert w dziedzinie Zarządzania należnościami i Windykacją z bogatym doświadczeniem w negocjacjach handlowych oraz prawno-windykacyjnych. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1998 r w firmie AiR sp. z o.o. jako Specjalista ds. marketingu, w 2000 roku w Air Liquide Polska Sp. z o.o. na stanowisku Przedstawiciel Handlowy. W 2001 r ówczesny Dyrektor Finansowy zaproponował objęcie stanowiska Specjalisty ds. Windykacji. Do głównych obowiązków należało: negocjacje windykacyjne, rozwiązywanie sporów oraz problemów z klientami, przygotowywanie i podpisywanie umów, utrzymanie wskaźnika DSO (days sales outstanding) na niskim poziomie oraz na wysokim WCR (working capital ratio).

W 2006 r ukończyła na Uniwersytecie Śląskim Podyplomowe Studia Biznesowe "Zarządzanie Przedsiębiorstwem"; w 2009 roku na Uniwersytecie Śląskim Katedrze Języków Obcych „Business English Language”, a w 2014 na Wydziale Prawa i Administracji "Prawo Gospodarcze i Handlowe", gdzie pisała pracę dyplomową pod kierunkiem Prof. zw. dr hab. Janusza A. Strzępka z tematu: "Pozycja Wierzyciela będącego spółką kapitałową w postępowaniu upadłościowym Dłużnika będącego spółką kapitałową".

Przeprowadzała również liczne szkolenia wewnętrzne dla handlowców i agentów oraz brała udział w negocjacjach handlowych wspierając dział handlowy. Wraz z rozwojem firmy wprowadzała liczne autorskie rozwiązania (m.in. zabezpieczenia kontraktów, zapisy w umowach handlowych i inne), zmiany w procedurach i procesach również innych działów współpracujących, stworzyła zespół ds. windykacji sądowej składającej się z radców prawnych.

Marlena jest członkiem Polskiego Instytut Credit Management od stycznia 2016.

 

PUBLIKACJE / WSPÓŁPRACA z PICM:

Czym wyróżnia się windykacja w firmie produkującej i dystrybuującej gazy przemysłowe? [CreditBlog]


KONTAKT

 

 → zobacz profil→ zobacz innych współpracowników Polskiego Instytutu Credit Management