PICM

Panel logowania Language PICM
Language:  

Działalność


DZIAŁALNOŚĆ PICM

Misją Polskiego Instytut Credit Management jest pomoc w zarządzaniu ryzykiem kredytowym w przedsiębiorstwie poprzez budowanie spójnej strategii firm zapobiegającej zatorom płatniczym i poprawiającym moralność płatniczą wśród uczestników polskiego życia gospodarczego. To nie tylko hasło, ale konkretne korzyści, które współpraca z PICM może przynieść każdemu przedsiębiorstwu. Co daje współpraca z Polskim Instytutem Credit Management?

→ Zwiększenie przewagi konkurencyjnej

→ Oszczędność czasu

→ Rozwój kompetencji przedsiębiorców i pracowników

→ Narzędzia dostępne dla każdego przedsiębiorstwa

→ Mniejsze koszty zarządzania należnościami

 

SZKOLENIA

ANALIZY KREDYTOWE PRZEDSIĘBIORSTW

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM KREDYTOWYM

ANALIZY BRANŻOWE

 

Zwiększenie przewagi konkurencyjnej

Odpowiednio zdefiniowana, wdrożona i przestrzegana polityka kredytowa sprawia, że podjęcie decyzji o zwiększeniu sprzedaży na kredyt jest łatwiejsze. Znając wiarygodność kredytową swojego klienta, wiesz czego możesz się spodziewać. Ta wiedza pozwala na zastosowanie odpowiednich instrumentów zabezpieczania się od trudnych lub nieściągalnych należności. Nie marnujesz swoich środków finansowych oraz cennego czasu. Zarządzając ryzykiem kredytowym zwiększasz swoją przewagę konkurencyjną bo jest możliwe bezpieczniejsze sprzedawanie na kredyt, zdobywanie nowych klientów bez obawy kiedy i czy zapłacą. A jeżeli już to się zdarzy – wiesz jak zareagować!

→ dowiedz się więcej

 

Oszczędność czasu

Optymalizacja procesów biznesowych to dzisiaj dla wszystkich przedsiębiorstw bardzo istotne wyzwanie. W czasach nasilającej się konkurencji , dążenia do doskonałości oraz ciągłych poszukiwań optymalnych rozwiązań biznesowych firmy realizują projekty mające zapewnić przewagę konkurencyjną na rynku. Wiele firm poszukuje obecnie możliwości uzyskania tych samych, co dotychczas lub nawet lepszych efektów, dzięki zaangażowaniu mniejszej ilości zasobów – w szczególności czasu i pieniędzy.

→ dowiedz sie więcej

 

Rozwój kompetencji przedsiębiorców i pracowników

Stanowisko pracy jest obecnie rozumiane nie tylko przez pryzmat kwalifikacji, tj. umiejętności niezbędnych do jej wykonywania, ale przede wszystkim przez pryzmat kompetencji - jak dane stanowisko wpisuje się w wewnętrzną sieć relacji w firmie, jakich predyspozycji osobowościowych, poznawczych owe relacje wymagają. W powiedzeniu „właściwy człowiek na właściwym miejscu" aktualnie akcent pada na człowiek; stanowiska pracy powiązane są ściśle z cechami osobowościowymi, psycho-społecznymi.

→ dowiedz sie więcej

 

Narzędzia dostępne dla każdego przedsiębiorstwa

Polski Instytut Credit Management pomaga znaleźć narzędzia do skutecznego minimalizowania ryzyka kredytowego w firmie. Wiemy, że nie ma złotego środka i każda firma jest inna. Ma swoją wielkość, działa w określonej branży, ma swoją unikalną strategię czy dysponuje takimi a nie innymi kompetencjami swoich pracowników. Naszą misją jest pomoc w znalezieniu odpowiednich metod i środków do osiągnięcia stabilności finansowej poprzez zmniejszenie ryzyka kredytu handlowego (kupieckiego).

→ dowiedz się więcej

 

Mniejsze koszty zarządzania należnościami

Realia polskiej gospodarki potwierdzają, że aspekt zarządzania kosztami jest kluczowym tematem dla kadry kierowniczej oraz właścicieli firm. W okresach koniunktury rynkowej przedsiębiorstwa wielokrotnie podchodzą mniej rygorystycznie do aspektu zarządzania kosztami, czasami wręcz zaniedbując ten obszar. To oczywiście błąd.

W ramach realizacji oszczędności zdecydowana większość polskich firm podejmuje działania związane z optymalizacją procesów biznesowych. Takie podejście jest także wskazywane w trójce działań najczęściej podejmowanych przez przedsiębiorstwa w innych krajach. Optymalizacja procesów biznesowych oraz wskazywane przez przedsiębiorstwa wdrażanie zmian organizacyjnych są ze sobą bardzo powiązane – wymagają jednak podjęcia kompleksowych, długofalowych wysiłków.

→ dowiedz się wiecej

 

Kontrola ryzyka kredytowego to podstawa zdrowego rozwoju

Zarządzanie ryzykiem, w tym kredytowym, jest standardem w stabilnych i dużych przedsiębiorstwach. Ryzykiem kredytowym zarządzają wszystkie wielkie korporacje i dlatego uznawane są za stabilne finansowo. Ryzykiem kredytowym powszechnie zarządza się w krajach rozwiniętych gospodarczo co przyczynia się do ich przewidywalności ekonomicznej.

Stworzenie dobrej polityki kredytowej może wydawać się dość przerażającym wyzwaniem. Jednak sukces w tym obszarze tylko wzmacnia struktury i funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Niestety większość małych i średnich firm sprawę tą wydaje się ignorować. Być może jest to jedną z przyczyn dlaczego nadal są małymi lub średnimi firmami.

→ dowiedz się więcej