PICM

Panel logowania Language PICM
Language:  

Credit Risk 2017


CREDIT RISK 2017 (2 czerwiec, Kraków)

- to konferencja organizowana przez Polski Instytut Credit Management, dedykowana zarządzającym ryzykiem kredytowym B2B w Polsce i zagranicą. Doskonała okazja zdobycia nowej wiedzy oraz zwiększenia swoich kompetencji!

→ więcej szczegółów oraz rejestracja

→ AKTUALNOŚCI

 

kontakt dla uczestników: kontakt dla sponsorów i partnerów:
Małgorzata Barnaś
kontakt@creditrisk.pl
+48 797 360 033
Robert Dyrcz
rdyrcz@picm.pl
+48 600 093 372
+48 12 312 80 52


Dlaczego warto?

Networking – Nawiążesz kontakty! Dyskusje – Skorzystasz z doświadczenia innych! Prelekcje – Zdobędziesz wiedzę!
 • tworzenie własnej sieci kontaktów
 • budowanie długotrwałych relacji
 • wymiana poglądów i doświadczeń dotyczących przeciwdziałaniu przeterminowanym należnościom
 • praktyczne narzędzia ograniczenia ryzyka zatorów płatniczych i ich wykorzystanie w zwiększaniu sprzedaży i nawiązywaniu współpracy z nowymi klientami
 • proaktywne działanie biznesowe oraz przestrzeganie przed zagrożeniami ze strony nieuczciwych kontrahentów
 • wsparcie działu oceny ryzyka kredytu kupieckiego w procesie sprzedaży
 • prezentacja dobrych praktyk oceny ryzyka wypłacalności stałych i nowych klientów firmy
 • poznanie metod i dobrych praktyk oceny ryzyka kredytu kupieckiego we współczesnych firmach
 • przedstawienie głównych wyzwań i ryzyk stojących aktualnie przed osobami zarządzającymi należnościami w firmach
 • bardziej efektywne planowanie, realizacja oraz ocena przedsięwzięć ukierunkowanych na zmniejszanie problemów z zatorami płatniczymi
 • świeże spojrzenie na niezmienne wyzwanie: przeterminowane należności i metody zarządzania nimi


Konferencja PICM Credit Risk 2017 będzie prezentacją najnowszych trendów, metod oraz praktyki zarządzania ryzykiem kredytu B2B. Wydarzenie da możliwość skonfrontowania własnej wiedzy z doświadczeniami praktyków zarządzania ryzykiem kredytowym, zarówno z firm polskich jak i międzynarodowych korporacji. Omawiając całość procesu order-to-cash w przedsiębiorstwie, zakres merytoryczny będzie kładł nacisk na działania zmierzające do minimalizacji powstawania trudnych oraz nieściągalnych należności.

 

Adresatami konferencji są właściciele firm, eksperci oraz kadra zarządzająca z obszaru zarządzania ryzykiem kredytowym B2B, a w szczególności:

 

Nie ma firmy, w której nie występuje problem nieterminowych płatności od klientów. Trudności z odzyskaniem pieniędzy za sprzedane towary czy wykonane usługi bywają przyczyną poważnych kłopotów finansowych firm lub całych branż gospodarki. Zarządzanie ryzykiem kredytowym stanowi ważny element prawidłowego działania przedsiębiorstw, jest kluczowe dla utrzymania płynności finansowej. Zarządzającym potrzebna jest szeroka wiedza oraz unikalne kompetencje. Konferencja Credit Risk odpowiada na te wyzwania. Wydarzenie będzie miejscem spotkania oraz otwartej dyskusji na najbardziej aktualne tematy dotyczące zarządzania ryzykiem kredytowym B2B.

 

Tematy poruszane podczas Credit Risk 2017 to m.in.:

 


AKTUALNOŚCI - Credit Risk 2017

 

6 czerwiec 2017

Credit Risk 2017 - relacja z konferencji

Było mi niezmiernie miło gościć Państwa, obserwować zainteresowanie prezentowanymi przez prelegentów tematami oraz aktywny udział w dyskusjach kuluarowych. Bardzo się cieszę, że pierwsza edycja wydarzenia zgromadziła tak wielu uczestników. Nieobecni niech żałują :-) Zapraszam na krótką relację.

więcej


 

19 maj 2017

Wywiad z ekspertem konferencji Credit Risk - Panią Katarzyną Misztal, Grupa Rovese

Katarzyna Misztal od lat zawodowo związana jest z windykacją, a od 10 lat pracuje w Grupie Rovese S.A. (dawny CersanitS.A, Opoczno) na stanowisku Debt Collection Manager w Dziale Kontroli Należności i Ubezpieczeń. Na zbliżającej się konferencji Credit Risk 2017 jako praktyk i ekspert, będzie mówić o sposobach zabezpieczania należności klienta tak aby późniejszy proces odzyskiwania zadłużenia sprawiał jak najmniej problemów. Na co należy zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze?

więcej

 


 

10 maj 2017

Ciąg dalszy wywiadu z ekspertem konferencji Credit Risk - Panią Ewą Krzemińską

W pierwszej części wywiadu rozpoczęlismy dyskusję na temat korzyści dla przedsiębiorstw związanych z ubezpieczeniem kredytu kupieckiego. Pani Ewa Krzemińska, ekspert konferencji Credit Risk, odpowiada na kolejne pytania. Czy oferta ubezpieczeń należności jest dostępna tylko dla dużych firm? Na jakie usługi dodatkowe można liczyć zawierając umowę ubezpieczenia należności?

więcej

 

 


 

8 maj 2017

Wywiad z ekspertem konferencji Credit Risk - Panem Maciejem Wilamowiczem

Handel zagraniczny niesie dla podmiotów w nim uczestniczących przeróżne ryzyka. Aby sprostać interesom stron kontraktu, w trakcie wieloletniej praktyki banki wykształciły różne formy instrumentów finansowych, których podstawowym celem jest płatność za towar bądź usługę oraz zabezpieczenie interesów partnerów handlowych. Naturalnym dążeniem stron jest, aby płatność odbyła się w formie gotówkowej, najlepiej przed transakcją. Życzeniem eksportera jest zatem przelew środków przed wysyłką, dążeniem importera natomiast – płatność po otrzymaniu dostawy. Taka forma rozliczeń, ze względu na jej ryzykowność, jest spotykana niezmiernie rzadko. Strony kontraktu starają się minimalizować ryzyka wnikające z transakcji poprzez stosowanie różnych instrumentów finansowych i zabezpieczeniowych. Aby skutecznie z tych instrumentów korzystać, potrzebna jest szeroka wiedza oraz doświadczenie.

więcej19 kwiecień 2017

Wywiad z ekspertem konferencji Credit Risk - Panią Ewą Krzemińską

Szacunki wskazują, iż tylko około 10 procent polskich firm wie, że należności handlowe można ubezpieczyć. We Francji i Niemczech, poziom ten jest dwukrotnie wyższy. Jeszcze mniej faktycznie to robi. Dlaczego? A dlaczego Ci, którzy wiedzą, że należności można ubezpieczyć nie robią tego? Na te pytania odpowiada Pani Ewa Krzemińska, która jest wśród wielu ekspertów obecnych na zbliżajacej się konferencji Credit Risk. Zachęcamy do lektury wywiadu prezentującego tylko fragment jej szerokiej wiedzy i kompetencji.

więcej


 

18 kwiecień 2017

Koniec przeterminowanych płatności?

Miesiąc temu został opublikowany kolejny raport omawiający problem zatorów płatniczych. Tym razem, Fundacja Obywatelskiego Rozwoju (FOR) skupiła się na wynikających z tego kłopotach małych i średnich firm. Podstawą opracowania były wyniki badania przeprowadzonego wśród polskich przedsiębiorców, na podstawie którego eksperci FOR ocenili przyczyny oraz skutki zatorów płatniczych na koniec 2016 roku. Co z niego wynika? Jakie są realia? Jakie zalecenia? Czy instytucje takie jak PICM mogą być odpowiedzią na ten nieustający problem?

więcej

 


 

4 kwiecień 2017

Ranking ubezpieczycieli - RiskMan

Na początku 2017 roku, broker RiskMan przeprowadził pierwszy ranking ubezpieczycieli należności wśród klientów korzystających z tego rodzaju ubezpieczeń. Ranking jest nową inicjatywą. Został stworzony z zamiarem długofalowego badania trendów, przy systematycznej aktualizacji, i związanej z nią kwartalnej publikacji wyników. PICM śledzi z wielką uwagą wyniki tego ciekawego badania.

więcej


 

3 kwiecień 2017

Sponsorem głównym Credit Risk 2017 jest Euler Hermes

Grupa Euler Hermes należy do koncernu Allianz AG, z siedzibą w Monachium. W Polsce grupa Euler Hermes obecna jest od 1998 roku. Początkowo, pod nazwą Hermes Serwis Ubezpieczeń Kredytowych Sp. z o.o., firma prowadziła działalność jako agent Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz Polska S.A. Od połowy 2003 roku na podstawie licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów RP, grupa oferuje ubezpieczenie należności we własnym imieniu i na własny rachunek jako Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes S.A.

więcej


 

30 marzec 2017

Sponsorem strategicznym Credit Risk 2017 jest broker ubezpieczeniowy RiskMan

więcej