PICM

Panel logowania Language PICM
Language:  

CREDIT CLUB PICM - spotkanie Warszawa


 

CREDIT CLUB PICM - Spotkanie Warszawa

 

Koszt spotkania to 300 zł + 23% VAT za osobę. Spotkanie jest bezpłatne dla uczestników programu CREDIT CLUB PICM.

 

Tematyka i wykładowcy Agenda (pdf) Galeria i relacja O CREDIT CLUB PICM
   
 

 

 

 


 

DATA:                                               27 październik 2017 (piątek)

MIEJSCE:                                          ul. Marynarska 11, Warszawa-Mokotów, siedziba Fabryki i3


AGENDA

9.30 – 10.00                                      poranna kawa i przywitanie

10.00 – 11.00                                    Wpływ ryzyka geopolitycznego na realną gospodarkę, POLEXIT i inne ryzyka polityczne w zarządzaniu ryzykiem kredytowym, część 1

11.00 – 11.30                                    przerwa kawowa

11.30 – 12.30                                    Wpływ ryzyka geopolitycznego na realną gospodarkę, POLEXIT i inne ryzyka polityczne w zarządzaniu ryzykiem kredytowym, część 2

12.30 – 13.30                                    przerwa lunchowa

13.30 – 14.30                                    Wpływ ryzyka geopolitycznego na realną gospodarkę, POLEXIT i inne ryzyka polityczne w zarządzaniu ryzykiem kredytowym, część 3

14.30 – 15.00                                    kawa & networking

 

Wpływ ryzyka geopolitycznego na realną gospodarkę

POLEXIT i inne ryzyka polityczne w zarządzaniu ryzykiem kredytowym

dr Jerzy Podlewski, ryzykonomia.pl

 

Dokąd zmierza świat po kryzysie finansowym, który dotknął gospodarki wszystkich kontynentów? Czy może się to powtórzyć? Co zrobić w firmie, aby zminimalizować negatywny wpływ podobnych załamań gospodarczych? Wystąpienie szeroko odniesie się do dyskusji na temat przyszłości świata w sferze ekonomicznej, politycznej i społecznej. Będzie przydatne dla ludzi biznesu, którzy mają decydować o przyszłych kierunkach inwestowania i bezpiecznym zarządzaniu ryzykiem.

 

dr Jerzy Podlewski, ryzykonomia.pl

Ekspert i entuzjasta zarządzania ryzykiem biznesowym Enterprise Risk Management (ERM). Posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte na różnych stanowiskach menadżerskich w renomowanych firmach polskich i korporacjach międzynarodowych. Obecnie doradca zarządów firm wdrażających systemy zarządzania ryzykiem, interim manager, trener biznesu oraz sektora publicznego.

Wiceprezes Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem POLRISK. Certyfikowany menadżer ryzyka POLRISK, członek FERMA (Europejska Federacja Stowarzyszeń Zarządzania Ryzykiem). Certyfikowany Project Manager PRINCE2™.
Doktor nauk ekonomicznych (specjalizacja: ryzyko i zarządzanie ryzykiem). Wykładowca na anglojęzycznych studiach MBA i studiach podyplomowych z zarządzania ryzykiem i audytu wewnętrznego.

Autor e-bestsellera 2013 i 2014 księgarni empik.com „Zombie atakują! Zarządzanie ryzykiem po prostu”, książki „Ryzyko gospodarcze”, e-booków, publikacji naukowych i prasowych. Aktualnie redaktor dużej publikacji z zarządzania ryzykiem przygotowywanej dla jednego z czołowych wydawnictw międzynarodowych. Prowadzi stałą rubrykę „Ryzykonomia” w „Gazecie Ubezpieczeniowej” na temat zarządzania ryzykiem, gdzie od 2013 roku ukazało się kilkadziesiąt artykułów popularyzujących różne aspekty zarządzania ryzykiem.

Prelegent i panelista na wielu konferencjach (Dyrektor Finansowy Roku Magazynu Forbes, Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, Polskiego Instytutu Dyrektorów, Gazety Ubezpieczeniowej, COFACE Country Risk, Ministerstwa Skarbu Państwa, Giełdy Papierów Wartościowych, klubów biznesu, Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce). Współorganizator międzynarodowych konferencji na temat zarządzania ryzykiem POLRISK. Wykładowca programu “Profesjonalna Rada Nadzorcza” współorganizowanego przez Ministerstwo Skarby Państwa i Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Od ponad 10 lat prowadzi firmę doradczą, która specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania ryzykiem oraz wdrożeniach systemów zintegrowanegoo zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach, sektorze publicznym i organizacjach wszelkiego typu. Za cel wdrożenia stawia sobie nauczenie kierownictwa i pracowników spoglądania na prowadzone przedsięwzięcia przez pryzmat kultury ryzyka i zarządzania ryzykiem. Jako sposobu na osiąganie celów przez organizację.

→ więcej

 

 

GALERIA i RELACJA

 

 

Bardzo dziękuję dr Jerzemu Podlewskiemu za świetny wykład na kolejnym spotkaniu CREDIT CLUB PICM.

Ryzyko polityczne jest elementem analizy czynników jakościowych w badaniu zdolności kredytowej kontrahentów. Warto podkreślić, że to na co zwracamy uwagę to aspekt legislacyjny działania polityków, ich wpływ na stanowienie prawa. Czy to ma znaczenie w realnej gospodarce? Oczywiście, że tak, kolosalne. Zwłaszcza dla branż mocno regulowanych przepisami prawa.

 

Zapraszamy na spotkanie w styczniu!

 

 

Inwestorzy dużą uwagę poświęcają ryzyku politycznemu. I nic dziwnego, politycy mają znaczący wpływ na kondycję gospodarek. Dobre rządy są często fundamentem dynamicznego rozwoju gospodarczego, a złe źródłem problemów gospodarczych. Niestety, analizując ryzyko polityczne, inwestorzy często popełniają błędy. Najczęstszym jest zbyt powierzchowna analiza, oparta w dużym stopniu na własnych przekonaniach politycznych lub, co gorsza, na opiniach publikowanych w mediach. Ciekawym przykładem z ostatnich miesięcy, gdzie inwestorzy bardzo różnie oceniali ryzyko polityczne, był wyborczy sukces Donalda Trumpa. Inwestorzy, którzy byli zbytnio pesymistyczni, ponieśli, przynajmniej jak dotąd, negatywne konsekwencje swoich decyzji.

źródło: Parkiet